Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Plisat kundër përfaqësueses së Kosovës (FOTO)

prej Fri 7 Mar 2014 - 12:48
Grupi i tifozëve ‘Plisat’, gjatë ndeshjes miqësore Shqipëri – Maltë, ka shpalosur disa transparent kundër përfaqësueses së Kosovës.
Derisa shumica e grupeve të tifozëve ishin bërë gati për ndeshjen miqësore Kosovë – Haitit, grupi i tifozëve Plisat kishin marr rrugë drejtë Durrësit për ta përkrahur Kombëtaren shqiptare, e cila fitoi ndaj Maltës (2:0).
Grupi i tifozëve ‘Plisat’, gjatë kësaj ndeshje ka shpalosur disa transparent kundër përfaqësueses së Kosovës.
"Me 5 Mars, Adem Jashari luftoi për Kosovën Shqipëri!" dhe "Kur të shikojmë pas, ne do ta mbajmë kokën lartë, po ti ?", ishin disa prej transparenteve të Plisave në shkallët e stadiumit "Niko Dovana".
Përveç Plisave, përfaqësuesen e Kosovës nuk është përkrahur as nga grupi i tifozëve Forca, Arpagjik’t, dhe Kuqezinjtë e Jakovës.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi