Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Bebja 18-muajshe me dietë, peshon sa një 5-vjeçar

prej Thu 20 Mar 2014 - 0:44
Bebja 18-muajshe me dietë, peshon sa një 5-vjeçar Ad_130203040Bebja 18-muajshe me dietë, peshon sa një 5-vjeçar Ad_130203250
Mjekët kanë urdhëruar prindërit e një bebe 18-muajshe, që fëmija t’i nënshtrohet një diete strikte, pasi vuan nga mbipesha dhe rrezikon jetën seriozisht. Ai quhet Santiagos dhe peshon 21 kilogram. Vogëlushit do t’i hiqet qumështi, perimet dhe lëngjet, për të çuar peshën e tij deri në 8 kg, pasi ka peshë tre herë më të madhe se një fëmijë normal në moshën e tij.Doktorët kanë deklaruar se nuk ka arsye mjekësore për këtë peshë të pazakontë të tij, thjesht është mbiushqyer. Praktikisht ai peshon, po aq sa një 5-vjeçar.

/Shekulli Online/ E.L./
Bebja 18-muajshe me dietë, peshon sa një 5-vjeçar Ad_130213884


Bebja 18-muajshe me dietë, peshon sa një 5-vjeçar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi