Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sat 22 Mar 2014 - 21:40
Message reputation : 0% (2 votes)


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sat 22 Mar 2014 - 21:48
Message reputation : 0% (2 votes)
Kerkoj falje qe e ha pa ket teme dhe solla ket Video, ngase nga provoja po them qe ketu ne ket forum ka shum pak qe  e njohin  edukaten e debatit dhe te dialogut..

-Pervec disave qe vec din te ofendoj e te nencmojn e te shajn qe  ashtu edhe eshte fjalori i till..

Por kjo teme eshte hapur edhe per ca disa  antar ndoshta edhe pse jan te paket , qe din kan deshir te njohin realitetin dhe jan  vertet te edukuar dhe te Civilizuar..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sat 22 Mar 2014 - 21:55
Message reputation : 100% (2 votes)
Po ngaterroni kekun me byrekun Princo..Nuk po gjykohen muslimanet asnjehere sjane gjykuar madje shquhemi per tolerancen fetare mes nesh...Gjykohen ata te cilet jane fanatik deri ne ekstrem me besimin qe kane dhe e interpretojne ndryshe,Ne jemi popull laik jo Talibane!!!

Kaq gje kuptoheni dhe se kuptoj pse kaq kembengulje duke imponuar besimin tend,ti vec sa e zbeh duke e permend ate kudo ne cdo postim!


A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sat 22 Mar 2014 - 22:10
Message reputation : 0% (2 votes)
AnGeLiC shkruajti:Po ngaterroni kekun me byrekun Princo..Nuk po gjykohen muslimanet asnjehere sjane gjykuar madje shquhemi per tolerancen fetare mes nesh...Gjykohen ata te cilet jane fanatik deri ne ekstrem me besimin qe kane dhe e interpretojne ndryshe,Ne jemi popull laik jo Talibane!!!

Kaq gje kuptoheni dhe se kuptoj pse kaq kembengulje duke imponuar besimin tend,ti vec sa e zbeh duke e permend ate kudo ne cdo postim!
Jam i bindur qe nuk e ke ndegjuar aspak  debatin..dhe kjo qe po thoni ju  qe po ngatrojm na  kekun me burekun  jeni ju e nderuar, qe po i ngatroni..

Nese je Laik kjo nuk do me than qe te jep te drejten te paragjykosh te nencmosh apo edhe te shprehesh  me fjal kercenuese per te tjeret..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) J5zhxd
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sat 22 Mar 2014 - 23:03
Message reputation : 0% (1 vote)
Pershendetje
I kam dhene vetes nje detyre primare qe kurr ne jete te mos mirrem me tema politike dhe fetare ngase ne keto tema dhe debate kurr nuk ka dialog te mirfillt ngase asnjera pale se pranon realitetin dhe humbjen.
Me lejoni ta them vetem nje gje. O njerez sot njerzit po rezervojne bileta per pushime ne Hene dhe Mars kurse ne akoma ofendojme njeri tjetrin per disa nene (ajete,sure, pallme apo cfar emrash kan) te Kuranit, Bibles etj etj libra mese 2000 vjet te vjeter.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sat 22 Mar 2014 - 23:23
Message reputation : 100% (2 votes)
Princo shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Po ngaterroni kekun me byrekun Princo..Nuk po gjykohen muslimanet asnjehere sjane gjykuar madje shquhemi per tolerancen fetare mes nesh...Gjykohen ata te cilet jane fanatik deri ne ekstrem me besimin qe kane dhe e interpretojne ndryshe,Ne jemi popull laik jo Talibane!!!

Kaq gje kuptoheni dhe se kuptoj pse kaq kembengulje duke imponuar besimin tend,ti vec sa e zbeh duke e permend ate kudo ne cdo postim!
Jam i bindur qe nuk e ke ndegjuar aspak  debatin..dhe kjo qe po thoni ju  qe po ngatrojm na  kekun me burekun  jeni ju e nderuar, qe po i ngatroni..

Nese je Laik kjo nuk do me than qe te jep te drejten te paragjykosh te nencmosh apo edhe te shprehesh  me fjal kercenuese per te tjeret..

Skam nevoje te ushqej trurin duke degjuar gjepura te tilla...!
Kam cdo te drejte kur keta njerez shiten per shkak te fese e mohojne akoma dhe identitetin e tyre si dhe cenojne cdo gje qe ka te beje me kombin tim!
Ju vete ma jepni ate drejte!


A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sun 23 Mar 2014 - 14:35


A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sun 23 Mar 2014 - 14:49
Princo shkruajti:Kerkoj falje qe e ha pa ket teme dhe solla ket Video, ngase nga provoja po them qe ketu ne ket forum ka shum pak qe  e njohin  edukaten e debatit dhe te dialogut..

-Pervec disave qe vec din te ofendoj e te nencmojn e te shajn qe  ashtu edhe eshte fjalori i till..

Por kjo teme eshte hapur edhe per ca disa  antar ndoshta edhe pse jan te paket , qe din kan deshir te njohin realitetin dhe jan  vertet te edukuar dhe te Civilizuar..


Meqenese kjo teme eshte hapur per talibanet, atehere pse e shfaq te SHQIPTARET ?!  grrrr 

Edhe e kupton talibani qe flet se prapthi edhe kerkon falje...  A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) 2178555173


A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

prej Sun 23 Mar 2014 - 15:53
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:Kerkoj falje qe e ha pa ket teme dhe solla ket Video, ngase nga provoja po them qe ketu ne ket forum ka shum pak qe  e njohin  edukaten e debatit dhe te dialogut..

-Pervec disave qe vec din te ofendoj e te nencmojn e te shajn qe  ashtu edhe eshte fjalori i till..

Por kjo teme eshte hapur edhe per ca disa  antar ndoshta edhe pse jan te paket , qe din kan deshir te njohin realitetin dhe jan  vertet te edukuar dhe te Civilizuar..


Meqenese kjo teme eshte hapur per talibanet, atehere pse e shfaq te SHQIPTARET ?!  grrrr 

Edhe e kupton talibani qe flet se prapthi edhe kerkon falje...  A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) 2178555173
Te kerkosh falje eshte njerzore.. por  e vertet  eshte se injorantet nuk din se cfar eshte edhe  te kerkosh falje..
kerkova falje ngase edija qe ka antar te mentalitetit tuaj.. qe nuk dini tjeter vec ofendimeve sharjeve dhe nencmimeve ndoshta feja jua  JU ka mesuar keshtu..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video) J5zhxd
Sponsored content

default Re: A paragjykohen muslimanet ne Shqiperi? (Video)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi