Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!!

prej Sun 6 Apr 2014 - 11:22
Message reputation : 0% (1 vote)
1. Kur mendon se roli i gruas është anësor, dhe se ajo është thjesht një shërbëtore, dhe kur ti nuk e respekton rolin e saj në shtëpi, që ajo përkujdeset për fëmijët e tu, dhe për edukatën dhe arsimimin e tyre, duke mos i lënë anësh edhe punët e shtëpisë.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!


2. Kur gruaja e lodh veten në përgatitjen e ushqimit të cilin ti e preferon, dhe ti pastron rrobat, dhe ti hekuros ato, dhe nga ti nuk e dëgjon asnjë fjalë falënderimi.. dije si ti nuk je burrë i mirë!!

3. Kur gruaja jote nervozohet nga lodhja e punës që e bën brenda shtëpisë dhe jashtë saj (ku të ndihmon ty për nevojat e përditshme të jetës), dhe kur nervozohet nga lodhja e fëmijëve dhe kërkesave të tyre të cilat nuk kanë fund, dhe nga presioni i jetës së përditshme, dhe ti, nuk ia zbut atë nervozë dhe nuk bën sabër me të, dhe ndoshta edhe e divorcon.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!

4. Kur ulesh ti me gruan, dhe veshja jote është e keqe, dhe të vjen erë e keqe, flokët i ke të parregulluara, dhe asaj i drejtohesh dhe i thua që të rregullohet për ty.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!


5. Kur ti i përhap fshehtësitë e tua dhe të gruas para shokëve.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!

6. Kur ti e ndalon gruan ta viziton farefisin, duke e ditur se ajo e ka për detyrë ta viziton farefisin dhe ta respekton prindin.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!

7. Kur ti e privon gruan nga agjërimi dhe namazi vullnetar, dhe kur ti e pengon me diçka kur ajo fillon të lexon Kuran.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!

8. Kur ajo dëshiron të merr pjesë në mendimin tënd për sa i përket ndonjë problemi që ka ndodhur në lidhje me fëmijët, apo ajo kërkon nga ti t’i tregosh se çka donë që ta gatuan dhe ta hash, dhe ti ia kthen shpinën dhe fillon të lexon gazetë.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!

Kur ti mendon se çështjet duhet të shikohen vetëm se nga prizma e botëkuptimit tënd.. dhe harron se gruaja duhet të trajtohet si njeri, e cila i ka të  drejtat e saj dhe mbi të ti ke detyrime, dhe se jeta është një udhëtim ku në të marrin pjesë të dy bashkëshortët, dhe se mëshira, dhe dashuria, dhe butësia, janë themeli i jetës bashkëshortore.. dije se ti nuk je burrë i mirë!!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!!

prej Sun 6 Apr 2014 - 12:19
Message reputation : 100% (1 vote)
E te gjitha keto na i meson feja Islame se si eshte nje burre i mire,nje njeri i mire,nje bashkeshort i mire,nje babe i mire!

Babai im e baballaret e te tjereve qe skane qene praktikante te fese as kane lexuar Bibla e Kurane i bie te jene tere matrapaze meshkuj mo Princo!

Na lini rehat se na hapet barkun me keto tema plz!
Opo do e mbyll fare si forum ashtu sic u kerkua fillimisht te shohim pastaj cdo beni!

Ah le qe pergjigjen e di ,rraciste edhe Islamofovike thjeshte sepse shpreha mendimin tim!  Very Happy 


A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!!

prej Sun 6 Apr 2014 - 12:31
Message reputation : 67% (3 votes)
AnGeLiC shkruajti:E te gjitha keto na i meson feja Islame se si eshte nje burre i mire,nje njeri i mire,nje bashkeshort i mire,nje babe i mire!

Babai im e baballaret e te tjereve qe skane qene praktikante te fese as kane lexuar Bibla e Kurane i bie te jene tere matrapaze meshkuj mo Princo!

Na lini rehat se na hapet barkun me keto tema plz!
Opo do e mbyll fare si forum ashtu sic u kerkua fillimisht te shohim pastaj cdo beni!

Ah le qe pergjigjen e di ,rraciste edhe Islamofovike thjeshte sepse shpreha mendimin tim!  Very Happy 
Sinqerisht o nuk me kuptoni o nuk deshironi te me kuptoni..  temat qe i hap une . se di pse ju prekin kaq shum  sinqerisht , une  nuk shenova  se cfar mashkuj   dhe cfar prinder   apo se fet e tjera jan te ndryshe ..

do te ishte mire sikur ti lexoje  dhe  te kishe ndonji kritik ose te shtonit ose te pajoheshit me keto..
por pse po ju vret keq  Termi  Islam Kur permendet une nuk  edi dhe nuk e kuptoj..
Pastaj  deri sa eshte hapur nen forumi mbi fet  nuk shkruan askund sipas rregullores qe te mos shenojm  Mbi vlerat dhe rendesin e Islamit.... edhe te tjeret le te shkruajn  mbi vlerat e tyre une nuk kam njohuri se perndryshe do te shenoja  edhe mbi vlerat e feve tjera..

Po ti je shefja e forumit  banja si te doni ndalnja  krejt bile edhe nese doni edhe mund te na prejashtoni ,..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!!

prej Sun 6 Apr 2014 - 12:47
Message reputation : 100% (1 vote)
A pe diku te permend vetem Kuranin apo fene Islame apo te bejne syte mire? Shkruajta per fete e dy librat e shenjte te seciles fe Princo...Pse sdoli dikush te me bej kritike pse permend e cek librin e shenjte te Bibles dhe me te drejte se askush nuk provokon ketu me shkrime te tilla ndersa ju le qe provokoni po edhe shkrimet tona i ktheni sipas interesit tuaj!

Lexoje me mire ate cfare kam shkruar!


A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: A DONË TA DISH SE KUR NUK JE BURRË I MIRË!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi