Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Raca njerëzore do të ndahet në “të bukur” dhe “të shëmtuar”

prej Fri 11 Apr 2014 - 1:20
Raca njerëzore do të ndahet në “të bukur” dhe “të shëmtuar” Yfesstv
Raca njerëzore një ditë do të ndahet në dy specie të ndara: njëra atraktive, inteligjente, elite dhe njëra është ajo që klasifikohet si “nënshtresa” apo “nënklasa” që do të përfshijë njerëzit më pak atraktivë, më pak inteligjent dhe që nuk hyjnë në elitë.
Ky është hulumtimi që jep evolucionisti Oliver Curry nga Shkolla Ekonomike e Londrës.

Në 100 mijë vitet e ardhshme, për ndarjen e racës njerëzore në dy specie, do të ndikojë edhe zgjedhja seksuale.

Teoristi Curry, parasheh që në vitin 3000 njerëzit të arrijnë edhe kulmin fizik, që nënkupton se do të kenë gjatësinë rekorde por edhe jetëgjatësinë rekorde.

“Hulumtimet tregojnë se e ardhmja jonë do të ketë storien e përbërë nha: të mirët, të këqijtë dhe të shëmtuarit”, thotë dr. Curry.

E në gjithë këtë rrugëtim evolucioni, rol të madh pa dyshim do të luajë teknologjia.

Sipas Curry’t, njerëzit do ta “paguajnë çmimin” për mbështetjen në teknologji.

Derisa Curry parasheh që njerëzimi të arrijë kulmin në vitin 3000, atëherë kur edhe do të ndodhë një rënie nga varësia ndaj teknologjisë.

Atëherë kur njerëzit do të zgjedhin partnerët e tyre seksual, raca njerëzore do të pësojë edhe ndarjen në dy specie.

Pasardhësit e klasës më të lartë janë ata që do të jenë inteligjentët, atraktivët e të shëndetshmit derisa “nënshtresa” që do të ketë njerëzit e shëmtuar, më pak atratkiv dhe më pak të shëndetshëm. gazetaexpress


Raca njerëzore do të ndahet në “të bukur” dhe “të shëmtuar” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Raca njerëzore do të ndahet në “të bukur” dhe “të shëmtuar”

prej Fri 11 Apr 2014 - 1:32
Kur te vije ajo kohe do ta shohim????
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi