Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare

prej Fri 18 Apr 2014 - 20:55
British Pathé, një nga kompanitë më të vjetra në botë, ka publikua dje disa foto të vjetra që kanë të bëjnë me Shqipërinë dhe me historinë e vendit tonë.

Fotot i përkasin periudhës para dhe gjatë Luftës së Dytë Botërore, kundër të tjera jepet edhe martesa e mbretit Zog në Shqipëri.

Fotot janë publikuar dje për herë të parë në Youtube, dhe përshkruajnë më së miri historinë dhe traditat e vendit tonë.

Kompania “British Pathé” u themelua në Londër, në vitin 1902, dhe nga ai vit deri në vitin 1970 ka mbledhur 3500 orë të historisë botërore, me rreth 90 mijë klipe individuale.

/Shekulli Online/ E. B./
Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare MVeNpKe

Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare NU1QdlA

Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare D6nlYIv

Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare 5tMiDYf

Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare NTcSI1Z

Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare 7rxTdLn

Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare HiUCsAs


Foto të papublikura ndonjëherë të historisë shqiptare Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi