Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Si Te Vdiset? Empty Si Te Vdiset?

Wed 19 Jan 2011 - 2:14
Sa leht mund të ndodhë ajo që askush nga ne nuk e paramendon, e ndoshta as në moshën më të shtyrë. Sa leht mund të ndodhë ajo që në një mënyrë të gjithë i "ikim" në çdo çast e në çdo rast.


VDEKJA


Dhe ja ndodhë, papritmas, pa e bër asnjë më të voglen përgaditje. Duke lënë pas nesh dikë që aqë shumë na don, që aq shumë do ti mungonim.
Para ca ditësh patëm rastin të ngushllojm nofkën uçk-aksh për shokun e tijë, dhe vetëm paramendoni që ndoshta mund të ketë edhe dikush tjetër që ka humbur dikë të dashur. Shokë, mikë, kolegë apo në njëfar mënyre që ndjen dhimje për të.

Njeriu (i gjalli) gjithmonë mundohët të kthej filmin prapa dhe gjykon vetvehten, për ca imtësira që në jetën e përditshme nuk qojn edhe kushedi sa peshë, por kur atë që e ke dashur nuk e ke më pran ato bëhen të mëdha. Nga asgjëja, e gjitha bëhet një lloji shtërngimi për "padrejtsit" e mundshme, e deri te ndonjë fjalë e pamatur apo e thënë padashje.

Zakonisht për të vdekurit thuhen fjalë të mira, ka nga ato që vdekjen e dikujt e lidhin me "bereqet" e të tilla raste, duke e ditur që vdekja nuk ka mëshirë ndaj askujt, atëher disi më ngulfat të dëgjoj edhe mendimet e juaja të dashur antarë të forumit.
Egziston mënyra se si të vdiset, a duhet ti përgaditemi vdekjes, a ka vdekje të "sjellshme- me bereqet".... ???
Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

 Si Te Vdiset? Empty Re: Si Te Vdiset?

Sat 5 Mar 2011 - 9:32
me koke ne jastek.....
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi