Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default I riu pa duar kalon testin universitar duke shkruar me këmbë

prej Wed 2 Jul 2014 - 22:18
I riu pa duar kalon testin universitar duke shkruar me këmbë Iriukinezpaduar
Një i ri kinez, Peng Chao, në moshën 6-vjeçare ka pësuar një fatkeqësi duke humbur të dyja duart. Por, ai nuk është ndalur dhe ka luftuar për të jetuar jetën sikurse të gjithë njerëzit.

Në moshën 19-vjeçare ai konkurroi dhe arriti të fitojë një vend në universitet duke kaluar me sukses testin e pranimit. Por si? Duke shkruar me këmbë.

Peng Chao, banues në provincën kineze të Sichuan-it, bën gjithçka me këmbë. Ai pi ujë, ushqehet, navigon në internet dhe gjithashtu edhe mesazhet nëpërmejt smartphone-it i dërgon me këmbë.

Ai ka vendosur që mos ta quajë veten ndryshe nga të tjerët, por të barabartë dhe të aftë për të bërë jetën ashtu sikurse të gjithë njerëzit pavarësisht mungesës fizike.
/ Top Channel


I riu pa duar kalon testin universitar duke shkruar me këmbë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi