Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kinezi me gojën e deformuar

prej Fri 18 Jul 2014 - 14:06
Kinezi me gojën e deformuar Goja-kinez111
Një burrë të cilit i është deformuar goja pasi një ujk e ka sulmuar kur ka qenë fëmijë do të kryejë një ndërhyrje kirurgjikale për të rregulluar problemin plot 56 vite pas ngjarjes së rëndë.

65-vjeçari Wu Xiuyou është kafshuar nga një ujk në buzë dhe që nga ajo kohë ushqehet vetëm me lëngje pasi goja i ka dalë jashtë dhe nuk mund të përtypë asgjë.
Kinezi me gojën e deformuar Goja-kinez2
Ai nuk ka shkuar kurrë në shkollë, nuk është martuar, nuk ka gjetur punë dhe jeton vetëm. Të gjitha këto, nga pamja e tij e frikshme.

Doktori Chen Fei, i cili do të bëjë operacionin, thotë: “Goja e tji pothuajse nuk ekziston fare. Nofullat janë të shtrembëruara. Do të jetë operacioni im më i vështirë.”
Kinezi me gojën e deformuar Goja-kinez3
Operacioni do të kryhet nga 20 doktorë nga 10 departamente të ndryshme. Pasi të rreullohet goja, 65-vjeçarit do i rregullohen edhe dhëmbët.

/ Top Channel


Kinezi me gojën e deformuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi