Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Nusja e balsamosur në vitrinë

prej Fri 25 Jul 2014 - 22:36
Nusja e balsamosur në vitrinë Nusjabalsamosur
Në fakt është një manikin, por në Chihuahua thuhet se është vajza e pronarit të biznesit që ka vdekur ditën e dasmës.
Nusja e balsamosur në vitrinë Nusjabalsamosur1
Në Meksikë në Chihuahua është një biznes me fustane nusërie që është bërë shumë i famshëm, por jo për fustanet e tij.
Nusja e balsamosur në vitrinë Nusjabalsamosur2
Ato që të shkaktojnë një turbullim të vërtetë janë manikinat dhe një në veçanti e quajtur La Pascualita ose Little Pascuala. Sipas legjendave të zonës manikina është në realitet vajza e pronarit të biznesit. Vajza në fakt ka vdekur tragjikisht pas kafshimit të merimangës “Vejusha e zezë” në ditën e dasmës dhe thuhet se ata e kanë balsamosur trupin e saj për ta kthyer në një manikinë për dyqanin e fustaneve të nusërisë.
Nusja e balsamosur në vitrinë Nusjabalsamosur3
Edhe pse pronari i biznesit babai i saj, ka thënë që në fakt manikina nuk është vajza e tij thashethemet vijojnë ende duke u kthyer në një motiv për të tërhequr turistët. / Top Channel
Nusja e balsamosur në vitrinë Nusjabalsamosur4

Nusja e balsamosur në vitrinë Nusjabalsamosur5


Nusja e balsamosur në vitrinë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi