Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

prej Wed 12 Nov 2014 - 22:53
Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër Meshkujt_0
[size=16]Një mashkull mesatar mendon për seksin 19 herë në ditë në dallim nga femra, të cilës mendimet tilla i kalojnë në mendje rreth 10 herë në ditë. Ai për ushqimin mendon rreth 18 herë në ditë, për gjumin 11, ndërsa femra e ka “në mendje” ushqimin 15 herë, ndërsa për gjumin mendon 8 herë në ditë. Studimi thotë se personat të cilët mendojnë shpesh për seksin, më së shumti janë të kënaqur me seksualitetin e tyre. Ata mendojnë për nevojat fizike më shumë se partneret e tyre, por edhe për gjërat më banale siç mund të jetë një sandëiç me djathë.
“Për të ditur sa herë në ditë mendon njeriu për seksin duhet të dini se sa mirë ndihet sa i përket seksualitetit të tyre. Meshkujt që nuk mendojnë shpesh për seksin do të mund të mendonin që diçka nuk është në rregull me ta. E njëjta gjë vlen dhe për femrat që mendojnë shpesh për seksin” - pohon autorja e studimit Terri Fisher.
Meshkujt mendojnë për seks nga 1 deri në 388 herë në ditë, ndërsa femrat nga 1 deri në 140 herë. Rezultatet e hulumtimit hedhin poshtë zbulimet sipas së cilave meshkujt mendojnë për seksin çdo gjashtë sekonda, që do të nënkuptonte që kanë 8000 mendime seksuale dhe që kalojnë gati 14 orë në ditë duke menduar për seksin. /Telegrafi/[/size]


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

prej Thu 13 Nov 2014 - 18:38
E aty na rri mendja gjithe diten.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

prej Thu 13 Nov 2014 - 20:06
Nuk merem me keto tema  te ndytaAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

prej Thu 13 Nov 2014 - 23:45
Kam pershtypjen qe mashkullit i rri mendja me shume e me shpesh nga ne femrat!!

Valle seksin a se ka fale perendia per njerezit dhe te ardhmen e tij?
Atehere si mund te quhet 'e ndyte' dicka qe eshte krijuar nga vete zoti?!


Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

prej Thu 13 Nov 2014 - 23:48
Muve edhe ne enderr me shkon mendja per seks Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër 2585209286


Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

prej Sun 16 Nov 2014 - 20:56
Ha ha ha
krenifr
krenifr
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 11
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/12/2014

default Re: Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

prej Sun 21 Dec 2014 - 17:08
Hahaha sa kam qesh per kte teme ose per kto komente me sakt .. Jam ne nje mendim me ate qe shpreh qe seksi nuk duhet kondideruar si dicka "e ndyte".. Perkundrazi : esht nje nga gjerat me te mira qe mund ta bejn te lumtur nje njeri...
Sponsored content

default Re: Sa herë në ditë mendon për seks një mashkull dhe një femër

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi