Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Francezët njëzëri: Shqipëria një surprizë!

prej Sat 15 Nov 2014 - 19:16
Francezët njëzëri: Shqipëria një surprizë! Fran
[size=14][size=14]15 nëntor 2014-  Paraqitja mbresëlënëse e Shqipërisë në miqësoren e Rennes ka qenë befasuese për vetë futbollistët francezë, të cilët nuk e kishin pritur një nivel kaq të lartë të kuqezinjve të De Biasit. Nuk ngurron ta pranojë se kishte përballë një ekip cilësor sulmuesi i Realit të Madridit, Karim Benzema, i cili i jep meritat që u takojnë futbollistëve shqiptare sidomos për lojën që zhvilluan në fazën mbrojtëse.
[/size][/size]
“Ishte një ndeshje shumë e vështirë përballë një skuadre të fortë dhe një mbrojtjeje të mirë që diti si të na bllokonte. Kjo miqësore tregoi se nuk ka skuadra të vogla. Ky ishte niveli më i lartë. Gjithsesi ne reaguam mirë dhe e barazuam rezultatin. Duhet të jemi të aftë për të luajtur në të dy sistemet, 4-4-2 dhe 4-3-3”.
[size][size]
Në të njëjtën linjë shprehet edhe Lucas Dinge, i cili i jep më shumë rëndësi faktit se Franca shmangu humbjen dhe vijon me rezultate pozitive. Sipas tij “Gjelat” i patën mundësitë për të realizuar golat të tjera, ndaj barazimi i rri ngushtë formacionit të Didier Deschamps. Ndërsa në analizën e tij, sulmuesi Andre-Pierre Gignac kujtoi se Shqipëria surprizoi nga krahët, ku Lenjani dhe Agolli nga e majta si dhe Lila e Hysaj nga e djathta depërtonin me lehtësi deri në thellësi, duke u gjendur përballë portierit Lloris. Për nga mënyra se si rodhën ngjarjet, edhe për Gingac ishte rezultat i mirë, por që u kushtëzua nga fakti se francezës nuk dhanë 100% shin e tyre.[/size][/size]
- See more at: http://www.durreslajm.com/sport/francez%C3%ABt-nj%C3%ABz%C3%ABri-shqip%C3%ABria-nj%C3%AB-surpriz%C3%AB#sthash.OWaVWCtK.dpuf


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Francezët njëzëri: Shqipëria një surprizë! 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi