Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Sheh detin për herë të parë në moshën 101-vjeçare

prej Fri 21 Nov 2014 - 22:41
Sheh detin për herë të parë në moshën 101-vjeçare Hold3
Ruby Holt i kaluar 100 vitet e saj në shtetin Tenesi, SHBA, duke punuar në një fermë, në një fabrikë kamishash, duke rritur katër fëmijët e saj dhe u kujdesur për shtëpinë e saj. Kjo e kishte penguar atë që të mos e shihte kurrë detin dhe për më tepër të bënte plazh.

Në dhjetor ajo do të festojë ditëlindjen e saj të 100-të dhe për këtë ditë të veçantë fëmijët e saj vendosën të dërgonin disa ditë pushime në një plazh në Gjirin e Meksikës.
Sheh detin për herë të parë në moshën 101-vjeçare Hold2
"I dëgjoja njerëzit të flisnin për detin dhe se sa i mrekullueshëm ishte. Doja ta shihja atë, por kurr nuk kam pasur mundësi ta bëj”, tha ajo për agjencinë “Associated Press”.
Sheh detin për herë të parë në moshën 101-vjeçare Hold1
Ajo kishte dëgjuar gjithmonë për oqeanin, por nuk e kishte parë kurrë me sy dhe kurrë nuk kishte bërë një shëtitje mbi rërën e plazhit dhe as që e kishte prekur ndonjëherë ujin e kripur me këmbë.

Ruby ka arritur që t’i bëjë të gjitha këto gjëra në moshën e saj të thyer, falë katër fëmijëve që i kanë organizuar surprizën në një resor të plazhit “Golfo” në Meksikë.
Sheh detin për herë të parë në moshën 101-vjeçare 1001
Ajo është shprehur e entuziazmuar pasi ka ndjerë në shputat rërën gudulisëse dhe ujin e ftohtë të detit në lëkurën e saj.

/Shekulli Online/E.G/


Sheh detin për herë të parë në moshën 101-vjeçare Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi