Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Ish-oficeri i CIA-s në shtratin e vdekjes: Unë e vrava Marilyn Monroe

prej Sat 18 Apr 2015 - 22:21
Ish-oficeri i CIA-s në shtratin e vdekjes: Unë e vrava Marilyn Monroe Cia_2
Një ish-oficer i CIA-s, 78 vjeçar dhe në gjendje të rëndë shëndetësore ka bërë disa deklarata tronditëse dhe që kanë zënë faqet e para të gazetave. Ai u tha gazetarëve se ka bërë në jetën e tij mbi 37 vrasje për llogari të qeverisë nga 1959 në 1972, përfshirë dhe atë të aktores së famshme Marilyn Monroe. Quhet Normand Hodges dhe ka punuar për CIA-n për 41 vjet si një agjent operativ i kualifikimit të lartë. I stërvitur si snajper dhe intensivisht në arte marciale, Hodges ka thënë gjithashtu se ka një eksperiencë të gjerë në dëmtimin e njerëzve edhe përmes metodave jokonvencionale, duke iu referuar helmeve dhe eksplozivëve. Ai pretendon se ka qenë anëtar i një celule operative të përbërë nga 5 agjentë, e cila kryente vrasje politike. Hodges thotë se Marilyn Monroe mbetet viktima e tij e veçantë, pasi është e vetmja grua që ai thotë se ka vrarë. Ish-oficeri nuk shpreh pendesë për atë që ka bërë, por shton se aktorja ishte bërë “kërcënim për sigurinë kombëtare”, ndaj dhe duhej eliminuar.
“Kishim prova se Monroe jo vetëm kishte shkuar në shtrat me Kennedy, por edhe me Fidel Castro. Shefi im, Jimmy Hayëorth, më tha se ajo duhet të vdiste dhe se vrasja duhet të dukej si vetëvrasje ose një mbidozë. Nuk kisha vrarë kurrë një grua më parë, por duhet t’u bindesha urdhrave. E bëra për Amerikën! Ajo mund t’i kishte kaluar informacione strategjike komunistëve dhe ne nuk mund ta lejonim këtë. Prandaj duhet të vdiste dhe unë bëra atë që duhet të bëja” – tregon Hodges. FBI e ka marrë seriozisht rrëfimin e tij dhe ka hapur një hetim për verifikimin e deklaratatave.

Ish-oficeri i CIA-s në shtratin e vdekjes: Unë e vrava Marilyn Monroe Image?c=03AHJ_Vuv92LVjjBLtigYsHJRS20WkV_biprAnHZAfDbA0f7ECCA7Y-slf7lxzKfX8z87ycapIS0q7S15MCpPyZ21pkA8Ex6zrOB6hMmaXw4LmOgMnd53Mop7ISY9soT1YZyzYoFcKIN5wwwwOgqZG5ozZqnTQCXHfn6vdXSNftMu4oaWs5LThbdLXuFMgJWa80PhfeRYjUeAnepBO9jnnvSNCGj7tfk7K-kBPt661SJPffUNB3DCbapzJYkdgHMox_wDpWqhBjasz0z707KcK9zDjb8WUiEaQlQ&th=,qluwxWzECXDpPEC2bnST2k47i-DwAAAAUqAAAAAK2AC15Aq2ETQLsK_trN0XPw45fv_q-yRNmzFbtlTjNDKBt-T64pizxo-vNVpa1ati91WcjYMYXv-SJg1abWfux8U8A9q4_bjXk3INQil3TvyQbCdTlqU2xALKv3EFqxZ4UvhAyl_4zhQafLi6GW9KLYilIGWiJJA4xsQE97KVogu08AK_Jh3mt-fb_xzM7dA60UaN8yQVXCfL6ZI__Nvd4OxXfxYHWFiUu4b6coxlbyVHntfoMxbu9A
Privacy & Terms


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Ish-oficeri i CIA-s në shtratin e vdekjes: Unë e vrava Marilyn Monroe 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi