Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Vodkë meksikane me shqiponjë e Shqipërisë

prej Sun 24 May 2015 - 22:34
Një lloj i Vodkës që shitet në Meksikë mban në shishe shqiponjën dykrerëshe – simbolin Kombëtar Shqiptarë.
Ajo quhet  “Kozlov Vodka” dhe është shumë e përhapur në  Meksikë. Vodka është me shije të ndryshme si limon, vanilje, mollë, mandarinë dhe pjepër.Vodkë meksikane me shqiponjë e Shqipërisë Vodka
Kjo pije alkoolike në logon e saj  ka shqiponjën shqiptare, por nuk dihet se çfarë lidhje ka me kombin tonë.
24 maj 2015 (gazeta-Shqip.com)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Vodkë meksikane me shqiponjë e Shqipërisë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Vodkë meksikane me shqiponjë e Shqipërisë

prej Sat 6 Jun 2015 - 22:47
Asnje lidhje! Pse duhet te kete?
Une kam pare e ne shume vende te tjera ku perdorin shqiponjen por qe ska lidhje fare me Shqiperine dhe se kuptoj arsyen pse gjithmone duhet lidhur kjo gje me kombin Shqiptar!


Vodkë meksikane me shqiponjë e Shqipërisë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi