Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Besart Halimi sjell versionin e tij të këngës së “Gjurmëve” Empty Besart Halimi sjell versionin e tij të këngës së “Gjurmëve”

Fri 1 Apr 2011 - 1:17
Besart Halimi këto ditë është i angazhuar rreth krijimeve të reja muzikore. Ai është duke punuar rreth përpunimit të këngës “Tren për Prizren” të kënduar nga rok bendi i njohur “Gjurmët”.Sa i përket muzikës gjërat janë duke ecur për së mbari. Tani sa kemi përfunduar përpunimin e këngës ‘Tren për Prizren’, të kënduar dikur nga rok bendi shumë i njohur ‘Gjurmët’.Pasi kemi marrlejen nga ata e kemi bërë përpunimin e saj”, ka bërë të ditur Besarti për InfoPress duke shpalosur arsyet kryesore për përpunimin e këngës në fjalë.Vendosa të risjell këtë këngë për arsye se unë këngën ‘Tren për Prizren” e kam kënduar shpesh, gjatë mbrëmjeve të ndryshme muzikore, kështu që e pashë që gjithnjë është dëgjuar me një interesim të madh nga publiku e është pëlqyer nga ata.E njëkohësisht grupi ‘Gjurmët’ më ka pëlqyer gjithnjë. E kam sjellë një versionin tim dhe mendoj se si kënga dhe realizimi i saj, orkestrimi këndimi e klipi i mirë, do ta bëjnë të veten dhe nuk dyshohet se do të ketë suksesin e duhur”, ka thënë Halimi./telegrafi/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi