Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Seria A, Inter 0 – 2 Parma, Milan 3 – 0 Sampdoria Empty Seria A, Inter 0 – 2 Parma, Milan 3 – 0 Sampdoria

Sun 17 Apr 2011 - 11:10
Seria A, Inter 0 – 2 Parma, Milan 3 – 0 Sampdoria Milani
Ndeshjet e Seria A në Itali përfunduan me rezultate surprizë për skuadrën e Inter, e cila është mundur 2-0 nga Parma.

Skuadra kundërshtare e zilaktërve shënoi golin e parë në minutën e 35 me anë të Giovinco ndërkohë që goli i dytë u shënua nga Amauri.
Nga ana tjetër, Milan vazhdoi serinë e rezultateve pozitive duke mundur 3-0 Sampdorian.
Goli i parë për Milan u shënua në minutën e 20 nga Sedorf ndërsa më pas është Cassano që shënon në minutën e 54 dhe më vonë në minutën e 61 Robinho.
Ndeshja Roma-Palermo përfundoi (2-3) me gola të shënuar nga Pinilla, minuta e 43, Hernandez në minutën e 84 dhe hernandez përsëri në minutën e 90 për Palermon ndërsa Roma shënoi me anë të Totit në minutën e 19 dhe Vucinic në minutën e 90.