Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default C'eshte dija?

prej Sat 4 Jun 2011 - 23:36
Nje nga filozofite me te rendesishme te jetes, eshte dija.

Dija mund te perkufizohet edhe si njohje e thelbit ose esencës së të gjitha forcave, objekteve e fenomeneve që na imponohen e që na rrethojnë. Por per dijen ka nje sere perkufizimesh e argumentash, gjithesisi e dime qe eshte e paarritshme...

Ceshte dija per ju? sa e rendesishme eshte ne jeten tuaj ?

cila eshte filozofija juaj rreth dijes...
C'eshte dija? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: C'eshte dija?

prej Sat 4 Jun 2011 - 23:39
Dija per mua eshte fuqi.Bagazh qe nuk do valixhe per ta bart me vete
Eshte mjaft e rendesishme.Dija arrin ngritje te sigurta
Te gjithe njerezit jane te humbur pervec atyre qe kan dije
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: C'eshte dija?

prej Fri 10 Jun 2011 - 9:39
ç'esht dija ? Kryesoria per njeriun sa me shum te dij aq me mir esht Pa te njeriu smund te bej perpara

ç'esht dija ? mendimi im dija esht kompletimi njeriut C'eshte dija? 853481


C'eshte dija? 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer C'eshte dija? 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: C'eshte dija?

prej Fri 5 Aug 2011 - 23:44
Ka pasur dhe ka definicione te pa numerta...Mirepo, me i pranuar per mua thote se dija eshte aftesia per te parashikuar te ardhmen. Pra, eshte njohja e thelbit ose esences se te gjitha forcave, objekteve e fenomeneve qe na imponohen e qe na rrethojne.
Dija e njeriut lind, rritet e zgjerohet duke mbledhur njohuri e informata gjithnje e me shume per esencen e te gjitha forcave, objekteve e dukurive qe na rrethojne. Dija rritet e thellohet duke zbuluar sa me shume nga ato qe tashme ekzistojne ne rrethin tone te afert dhe te larget.

Sponsored content

default Re: C'eshte dija?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi