Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A rron njeriu vetem ate kohe qe dashuron?  Empty A rron njeriu vetem ate kohe qe dashuron?

Mon 13 Jun 2011 - 18:09
Te gjithe e dime se dashuria eshte nje mjeshtre e perkryer qe na meson te dukemi si nuk kemi qene ndonjehere:e,nganjehere,ne nje cast te vetem,dashuria na nderron edhe zakonet tona...Pra dashuria eshte nje burim i pashtershem mendimesh te thella sa gjithesia,te larta sa qielli dhe te gjera sa rruzulli!Se fundmi une mendoj se kur njeriu dashuron i duket cdo gje qe egziston eshte vetem e tija dhe se ai/ajo e ndjen veten ne qiellin e shtate...pa llogaritur se ne dashuri ka te perpjeta e te tatepjeta...pra duhet te marrim parasysh se jeta na rezervon edhe disfata ne dashuri...atehere themi shpesh se u shua jeta per mua ,si do bej une tani pa miken/un time,c'e dua me jeten e kudi une fjale te tilla qe pervec pesimizmit nuk sjellin gje tjeter...Une dua te di nga ju miq te nderuar se a ini dakort me shprehjen...NJERIU RRON VETEM ATE KOHE QE DASHURON...?Jepni opsionet tuaja!Respekte!


Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi