Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Tue 14 Jun 2011 - 15:25
Duke shetitur neper disa websides apo Profile Facebook-u,Twitter-i dhe Forumeve te ndryshme shqiptare mund te ndeshesh ne 1 fenomen qe po perhapet cdo dite e me shume.Behet fjale per 1 privatesi te "pazakonte" ose le te themi te "hekurt" qe kane shqiptaret per jeten e tyre "Virtuale".Po te vizitosh apo te shikosh me vemendje shumica e shqiptareve kane tendencen qe te pakten foto profili te kene foto Piktoreske ose Artistike duke i fshehur ose duke i kycur fotot e tyre reale ose informacione te pergjithshme rreth jetes se tyre.Duke qene se te gjitha kto webside-s jane rrjete sociale dhe ku ekspozimi i jetes reale ne Internet po behet gjithmone e me i demshem a mendoni se Shqiptaret kane te drejte qe e "kycin" Privatsine e tyre dhe nuk jane aq te lirshem sa europianet apo amerikanet ?!

InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Wed 15 Jun 2011 - 22:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Varet kjo nuk ndodh vetem me ne ndodh me te gjith dikush i publikon dikush jo jo per gje por sot ka lloj lloj legenash neper forume qe i keq perdorin foto e njerzve vishen me imazhin e dikujt qe sjan
MeMories
MeMories
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1088
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Diku Neper Bote...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2011

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Mon 2 Jan 2012 - 21:15
Sepse keqperdoren nga shum psichopate,,,,edhe askush nuk deshiron te jet tem ditore.... Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   4053947266
Osi
Osi
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 32
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Italy
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2012

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Thu 5 Jan 2012 - 14:50
Disa kan frik nga keqperdorimet (me shum femrat) ..per mua nuk esht ndonje problem ...kam postu fotot e mia ne facebook
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Thu 5 Jan 2012 - 18:30
Eshte e kuptushme se Per femrat nuk eshte e leht te vihet fotoja private ne nje rrjet Socila,Mas dy tre diteshe sheh foton tonde ne nje profil te tjeterkujt ,ka shum raste te tilla qe kam has ti shoh...Keqperdorimin e fotove personale.

Disa nuk jan afer Asaj ''Liris ne Privatesi m'rrejte Siociale.'' por me ka rastise te shoh se kan fillu me ec i hap kesaj lirie do thosha se ka shum Persoan Shqiptare qe se kan Porblem te ven ne Profil..
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Mon 23 Jan 2012 - 23:17
Mua nuk me duket ashtu, sepse me sa kam pa une, shume pak jane ata persona qe nuk e kan foton personale neper ato webside qe u permenden. Gje qe mund te ndodh edhe tek popujt tjere siq e tha dikush me siper. Me sa une kam pa, te shqiptaret shume leht mund ta mesosh se cka ka ne shtepi, mjafton te klikosh tek fotot (sidomos tek femrat) dhe e sheh se cfare dhome pritje ka, cfare dhome gjumi ka, cfare kuzhine ka, qfare terrace ka, cfar banjo ka, e gjithcka qe ka shtepia...deri tek pasqyra! Sepse neper gjitha qoshet e shtepis bejne foto. Bile, kohen e fundit po e ndegjoj si shpeshe nje fenomen: me beje nje foto te mire per fb! Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   1698836746
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Mon 23 Jan 2012 - 23:19
kjo nuk esht mangesi
duke qen se neper kto rrjete sociale ka dhe shuk keqberes ...nuk esht keq te ruhesh Wink
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Mon 23 Jan 2012 - 23:21
grrrr grrrr He mo se jan ''In'' keto fotot...te tregojn gjdo moment ku jan e cka bojn ..tregojn me foto Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   2585209286
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Tue 24 Jan 2012 - 22:27
Message reputation : 100% (1 vote)
Eksperience personale:

Fotot ne fb tim jane teper te thjeshta. Mirepo pikerisht per arsyen qe nuk ekziston nje PSE? , ekzistojne Persona te atille me te meta mendore, persona te fiksuar, qe vjedhin fotot dhe hapin faqe me to !!

Kete gje e kam vene re me syte e mi dhe jam ndjere shume keq, nuk ka ndodhur nje here madje dy here .

Vetem fale DIKUJT qe u ndodh ne ate moment prane meje dhe me mbeshteti si nga ana psikologjike dhe nga ana praktike.

Nga ajo dite jam munduar te mbroje identitetin tim, nuk ve fotot e mia personale jo sepse jam e Shpifur dhe nuk kam lezet te jem ne profil, apo nuk kam kurajo por mendoje se eshte me e sigurte Keshtu.

IDENTITETI IM VLEN !!! Foto fallco ka kudo...pse mos ti perdorim ato !
Sponsored content

Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!   Empty Re: Pse ne Shqiptaret ne shumicen e rasteve nuk pranojme te ekspozojme foto tonat ?!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi