Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

Pesimist !? Empty Pesimist !?

Wed 6 Jul 2011 - 14:09
Jeni Pesimist ne jete ??
Mendoni se jeta eshte shume e veshtire per tja arritur nje qellimi te deshiruar !?

Ndoshta,kjo eshte gjeja e duhur! Nje Pesimist i madh,mund te jete edhe nje Njeri i madh !
PSE ?
Duke perfshire te gjitha gjeret,nga ato me te thjeshtat drejt atyre me te nderlikuara,nje pesimist do te luftoje me shume,qe te fitoje ate qe don!
Nuk do te besoje per dicka,po edhe ne qofte se e fiton ate qe deshiron perseri do te luftoje me shume!
NUk do te jete nje person naiv,do te kerkoje qe gjerat te jene me te bindshme dhe me serjoze!

Te jesh nje pesimist i madh,eshte nje privilegj per jeten,sepse cdo gje ne jete e merr serjozisht dhe kerkon qe cdo gje te vertetohet!

...Eshte shume veshtire te biesh ne kurth!
apo te jesh i genjyer/mashturar!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pesimist !? Empty Re: Pesimist !?

Wed 6 Jul 2011 - 14:15
Jeta qe po jetoj si c'do jet, ka tatepietat e saj por kjo nuk do te thote aspak qe do dorezohem se jetuari dhe ti them vetes se jeta eshte kot. Ne thelb dhe brendesi nuk e kam thene asnjeher kete gje. Ndoshta e kam menduar por koha kalon dhe vlera e jetes time personale ritet duke kuptuar motivin e te jetuarit. Fare pak shume pak por plot ritem dhe melodi natyre, plote ngjrya dhe reflekte dhe plot fantazi. Ndermjet gjith ketyre dhuratave do ket edhe nga ato qe e kthejne boten permbys ndonjeher por c'fare kuptimi ka jeta pa to...

Fundja jemi thjesht vetem njerez apo jo ?
Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

Pesimist !? Empty Re: Pesimist !?

Wed 6 Jul 2011 - 14:17
Aren shkruajti:Jeta qe po jetoj si c'do jet, ka tatepietat e saj por kjo nuk do te thote aspak qe do dorezohem se jetuari dhe ti them vetes se jeta eshte kot. Ne thelb dhe brendesi nuk e kam thene asnjeher kete gje. Ndoshta e kam menduar por koha kalon dhe vlera e jetes time personale ritet duke kuptuar motivin e te jetuarit. Fare pak shume pak por plot ritem dhe melodi natyre, plote ngjrya dhe reflekte dhe plot fantazi. Ndermjet gjith ketyre dhuratave do ket edhe nga ato qe e kthejne boten permbys ndonjeher por c'fare kuptimi ka jeta pa to...

Fundja jemi thjesht vetem njerez apo jo ?

Apsolutisht qe po! Ne jemi thjesht njerez.Por,prap se prap,e qofte se jemi OPTIMIST-A te medhenj,do te jete shume here vetem ne dem tonin!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pesimist !? Empty Re: Pesimist !?

Wed 6 Jul 2011 - 14:29
cdo gje e matur dhe pesimizmi demton dhe optimizmi por ai i tepert demton gjithmone..
Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

Pesimist !? Empty Re: Pesimist !?

Wed 6 Jul 2011 - 17:23
Logjike!

Mirepo,prap se prap duhet te gjitha nga-pak! Por eshte mire kur dominon Pesimizmi!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Pesimist !? Empty Re: Pesimist !?

Wed 6 Jul 2011 - 17:29
Te jesh nje pesimist i madh,eshte nje privilegj per jeten,sepse cdo gje ne jete e merr serjozisht dhe kerkon qe cdo gje te vertetohet!..............se di cte them se une keto kohe jam shume pesimiste
Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

Pesimist !? Empty Re: Pesimist !?

Wed 6 Jul 2011 - 17:32
Ina shkruajti:Te jesh nje pesimist i madh,eshte nje privilegj per jeten,sepse cdo gje ne jete e merr serjozisht dhe kerkon qe cdo gje te vertetohet!..............se di cte them se une keto kohe jam shume pesimiste

Ina,ne qofte se kete kohen e fundit je Pesimiste! Mos u pendo ,vazhdo ashtu ! Cdo gje ne jete do te behet me reale! Pesimizmi juaj do te verehet,shume njerez do ta kuptojne se per te dashur tu tregojne dicka,duhet tua vertetojne mire. Pse ? Sepse do ta kene te ditur se veshtire do tu besoni!
Sponsored content

Pesimist !? Empty Re: Pesimist !?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi