Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Krenarja
Krenarja
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1130
<b>Hobi</b> Hobi : sport karate
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ku banon babi im
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/07/2011

Fjalori i adoleshenteve te sotem Empty Fjalori i adoleshenteve te sotem

Thu 7 Jul 2011 - 12:32
1200-sh – spiun, person që nuk mban sekretin, i bindur ndaj më të mëdhenjve - Më përjashtuan nga shkolla sepse një 1200-sh i tha drejtorit për mua.
zogule – vajzë simpatike, e vogël - Do rritesh zogule, ku do shkosh nga ne do vish.
bush – njeri negativ - Po të jenë të gjithë si puna jote, bushra, ne duhet të vdesim.
lac – djalë që do të duket si i fortë - Ai është lac, fryhet kot së koti.
të zinjtë – policat - Të kesh kujdes nga të zinjtë se po të hodhën në dorë ta ndërruan fenë.
aerodrom – djalë pa, ose më pak flokë - Ia more dhe Rinasit, të është bërë koka pistë aerodromi.
drejtor i zyrës – drejtori i shkollës, zyrë sërish me kuptimin banjë - Jepi të fala drejtorit të zyrës dhe thuaji të na shuaj m. –të.
pompë – zemra - Ia dha pompa rock ‘n‘ roll sa e pa, e kupton.
elektrodë – cigare të holla - Kam nja ca elektroda se ato të tjerat s‘i duroj dot fare.
e zezë, kërp, bixh – hashash - Sihim në shpi nisëm të zezën, u bë oxhak brenda s‘merrje dot frymë.
kuçerdra – mësuese - Ajo kuçedra e letërsisë është nmjeri i mirë.
bordellacion – shkollë - Po shkoj pak në burdellacion, të marr librat e do iki.
borzilok – djalë pa personalitet, i urtë, peshkop - Këta borzilokët të rrinë në bankë të parë e të mos ia bëjnë gëk.
kthesa e kamzës – vajza me këmbë jo të drejta - Më mirë të mos dalësh nga shtëpia kur je si Kthesa e Kamzës.
pantera – femrat e bëshme, seksi - Një panterë si kjo të kisha e s‘doja gjë tjetër.
e palosa – e bëra për vete, e përvetësova - Iku dhe ajo, e palosa, më pranoi përfundimisht.
Bazut – i zgjuar - E kapi që do t‘i fusja golin, ia bëftë Zoti hallall bazutit.
Dak, çun me norma – djalë i respektueshëm nga shoqëria - Ai është çun me norma, nuk e lë asnjëherë shoqërinë në baltë.
Bundra – vajzë e përdalë, prostitutë - Ajo duke që është bundër që nga mënyra se si sheh.
Levë – djalë i fuqishëm - Mos u merr me atë. Nuk e sheh që është levë.
Porcion njeriu – njeri trupvogël - Atje ku ka këmbët ka dhe kokën, porcion njeriu domethënë.
Trampolino – njeri mendjelehtë - Aiështë trampolino, një herë është pro e një herë kundër.
Shtatë penxhere – burg - Kur të vizitosh shtatë penxheret atëherë flasim për jetën bashkë.
Universitet pa mungesa – burg - Nëse do të jesh rehat ik në universitetin pa mungesa të mësosh mirë.
Bombë, granatë – cigare e rëndë, puro - Më jep një bombë (granatë) se më kanë mbetur vetëm ca elektroda.
Hudhër – çëmçakëz - Më jep një hudhër se mbaj erë duhan.
Panatallona me ajërosje – pantallona me pjesë të rrjepura - I paske marrë me ajërsje të të ftohen pjesët.
TDF – kuptimi origjinal: të dua fort, të dashuroj fuqishëm, përdoret: të dhj... fenë - Ia DF atij kokrrës.
Hallat nga Amerika – periodat - Më kanë ardhë hallat nga Amerika, ndaj nuk vij dot për në det.
Lëvizës – makinë - Kam ndërmend të marr një lëvizës, se me këmbë nuk bçhet fjalë të vij.
Rrugë boshe- masturbim - Na ra keq fati dje me panterën, prapë morëm rrugën boshe.
Parkingu I vjetër- rikthimi tek e ish e dashura - Nuk ka si parkingu i vjetër, ngado të shkosh aty do kthehesh.
Mësimore- prostitutë - Ajo është e mrië, por për mësimore jo më shumë.
Kuti votimi- prostitutë- Mos shko me atë, është bërë si kuti votimi
Tribale- femër moderne me tatuazhe - Mua më pëlqejnë tribalet, mbushur trupi me tatuazh.
Bërthamë e thyer- zyshat dhe vajzat e kaluara në moshë - Ajo mund të ketë qënë tribale dikur, por sot është bërhtamë e thyer.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Fjalori i adoleshenteve te sotem Empty Re: Fjalori i adoleshenteve te sotem

Thu 7 Jul 2011 - 13:08
hahhaha teme e lezecme vetem se shume prej shprehjeve ketu i perdornim e ne me te vjetrit Fjalori i adoleshenteve te sotem 721253
Krenarja
Krenarja
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1130
<b>Hobi</b> Hobi : sport karate
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ku banon babi im
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/07/2011

Fjalori i adoleshenteve te sotem Empty Re: Fjalori i adoleshenteve te sotem

Thu 7 Jul 2011 - 13:10
Aren shkruajti:hahhaha teme e lezecme vetem se shume prej shprehjeve ketu i perdornim e ne me te vjetrit Fjalori i adoleshenteve te sotem 721253


ashtu de mirpo ne po jetojme ne nje kohe te shprehjes se lire ,kohen e rinise dhe po mundohum qe jeten ta jetojmne ne qdo sekond
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Fjalori i adoleshenteve te sotem Empty Re: Fjalori i adoleshenteve te sotem

Thu 7 Jul 2011 - 13:19
ne fakt ju e keni lirine me teprice ne krahasim tonin,ne skishim lirine as ne te shprehur e jo me ne aspekte te tjera qe sot ju i gezoni megjithse skemi shume diference
Krenarja
Krenarja
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1130
<b>Hobi</b> Hobi : sport karate
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ku banon babi im
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/07/2011

Fjalori i adoleshenteve te sotem Empty Re: Fjalori i adoleshenteve te sotem

Thu 7 Jul 2011 - 13:20
AShtu eshte sot po jetojem te gjithe ashtu si ne duam dmth sipas kritereve personale duke mos i menduar pasojat
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Fjalori i adoleshenteve te sotem Empty Re: Fjalori i adoleshenteve te sotem

Fri 21 Oct 2011 - 19:32
Kjo menyre folese e adoleshenteve te sotem eshte edhe e rrezikshme per vete gjuhen por edhe e rrezikshme per vete pikpamjen njerezore ne rritjen e tyre...
Sepse ai fjalor bazohet ne kode ku nga kjo dalin lloj-lloj ngaterresash...
Vetem te burgosurit dhe mafiozet flasin me kode, nuk eshte gje e mire qe adoleshenteve t'u hyje ne qejf ky fjalor, por edhe kryesorja tjeter eshte se gjuha Shqipe duhet mirembajtur.
Sponsored content

Fjalori i adoleshenteve te sotem Empty Re: Fjalori i adoleshenteve te sotem

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi