Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kakavijë, fluks i madh emigrantësh  Empty Kakavijë, fluks i madh emigrantësh

Sat 6 Aug 2011 - 15:26
Kjo fundjave pritet të shënojë fluksin më të madh të emigrantëve shqiptarë në hyrje në Shqipëri për këtë verë. Pika e kalimit kufitar ne Kakavije, si nje nga hyrjet me te rendesishme nga Greqia, po perballon edhe numrin me te madh te emigranteve qe vijojne te kthehen per pushime.Autoritetet kufitare thonë se fluksi i personave qe levizin, por edhe i automjeteve është i lartë. Ka patur radhe ore te gjate pritjeje, për shkak të dyndjes së njëkohshme drejt pikave të kontrollit. Deri në mesditë numri i përsonave që hynë në Shqipëri nga Kakavija i ka kaluar 5000. Po ashtu sipas informacioneve kete te shtune jane perpunuar më shumë se 1300 automjete.Ne keto dite te ngarkuara me levizjen e njerezve dhe automjeteve, pala shqiptare po punon me 6 sportele në hyrje dhe 3 në dalje, kurse ajo greke me 3 sportele në dalje dhe një në hyrje.Pritet që fluksi të vazhdojë të jetë i lartë edhe diten e djele. Autoritetet kufitare kanë bërë thirrje për shfrytëzimin edhe të orëve të pasdites për hyrjen në Shqipëri në mënyrë që të kemi një fluks të shpërndarë dhe të evitohen rradhët e gjata. Orët e mesditës nuk janë të rekomadueshme edhe për shkak të temperaturave te larta.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Kakavijë, fluks i madh emigrantësh  Empty Re: Kakavijë, fluks i madh emigrantësh

Sat 6 Aug 2011 - 15:27
po po do iki e ne shqipri une javen tjeter
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi