Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kjo është femra turke më e pasura në botë me 61… miliardë euro! Empty Kjo është femra turke më e pasura në botë me 61… miliardë euro!

Mon 1 Apr 2013 - 11:34
Kjo është femra turke më e pasura në botë me 61… miliardë euro! Su-300x186Susan Sampantsi Ntintser është “fytyra” e kapitalizmit turk …
Cili është pozicioni fermës në shoqërinë Turke?

Padyshim, jo ai që do mendonte dikush duke parë Susan Sampantsi Ntintser, pasi bankarja e bukur dhe e suksesshme është me origjinë nga një prej familjeve me të pasura të Turqisë.
47-vjeçarja Susan Sampantsi Ntintser është presidente e bankës turke Akbank, është biznesmene e brezit të tretë, pasi dinastinë e Sampantsi e kishte krijuar në fillim të shekullit të kaluar gjyshi i saj.


Me studime të suksesshme në Londër dhe SHBA, me një përvojë 25 vjeçare në fushën e financave dhe atë të bankës, si dhe që nga 2008-ën në krye të Akbank. Susan posedon një pasuri, vlera e të cilës i kalon 61 miliardë dollarë dhe deklaron se të gjitha mrekullitë ndodhin në Lindje!
“Çerekun e fundit të shekullit të kaluar, kalium shumë vështirësi ekonomike dhe kriza të forta, ç’vlerësim i madh i lirës, rënie të ekonomisë, një grusht ushtarak… etj. Banka jonë dhe vendi ynë i kaloi të gjitha, kurrë nuk cënuam”./alb-observer.com/
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Kjo është femra turke më e pasura në botë me 61… miliardë euro! Empty Re: Kjo është femra turke më e pasura në botë me 61… miliardë euro!

Mon 1 Apr 2013 - 16:57
ndodhe
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi