Share
Shko poshtë
avatar
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Berisha: “Dibranë, nuk ju bëra Rrugën e Arbrit se doli 1 problem por tani do ju bëj universitet

prej Sat 25 May 2013 - 17:11
Berisha: “Dibranë, nuk ju bëra Rrugën e Arbrit siç premtova se doli një problem por tani do ju bëj një universitet!”

Ndërsa ka hapur fushatën elektorale në qytetin e Peshkopisë, kryeministri Sali Berisha, deklaroi se Rruga e Arbrit do kishte përfunduar, po të mos ishte një problem me tunelin.
“Rruga e Arbrit do kishte përfunduar, por na doli një problem gjeologjik me tunelin e Murrizit, që e bënte e pamundur ndërtimin e tunelit. U detyruam të projektojmë nga e para. Vepra më e parë e dy viteve të para do jetë tuneli i Murrizit, Rruga e Arbrit dhe Boshti i Jugut,” tha Berisha.

Megjithatë ai premtoi se këtë radhë do të hapin edhe Universitetin e Dibrës, pasi dibranët janë të zgjuar. “Shumë shpejt do ngremë universitetin e Dibrës. Një nga miqtë e mi më të shkëlqyer, më të mençur, më të mëdhenj, që kam pasur në jetën time më thotë një ditë: Sali, universitetin më të madh, më të shkëlqyer e kam bërë me dibranët, tek dibranët. Ndaj dhe universitetin do e ngremë të standardeve më të mira,” u shpreh Berisha./alb-observer.com/


Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 21325
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Berisha: “Dibranë, nuk ju bëra Rrugën e Arbrit se doli 1 problem por tani do ju bëj universitet

prej Sun 26 May 2013 - 1:44
Sa funderine qe eshte Sali Berisha...


avatar
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Berisha: “Dibranë, nuk ju bëra Rrugën e Arbrit se doli 1 problem por tani do ju bëj universitet

prej Sun 26 May 2013 - 1:46
Message reputation : 100% (1 vote)
grrrr i papare Sala me kete fjalim,po ska faj ai jo po hajvanet mendje ngushte qe i besojne ose e votojne vetem sepse Sala eshte e asaj krahine


Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Berisha: “Dibranë, nuk ju bëra Rrugën e Arbrit se doli 1 problem por tani do ju bëj universitet

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi