Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kapet i gjallë krokodili me peshë 1 ton dhe gjatësi 6.40 metra  Empty Kapet i gjallë krokodili me peshë 1 ton dhe gjatësi 6.40 metra

Wed 7 Sep 2011 - 15:36
Ai peshon 1 ton dhe është përgjegjës për ngrënien e së paku një peshkatari. Megjithatë, ky krokodil përbindësh më në fund është kapur nga 100 peshkatarë të kujdesshëm.Me një gjatësi prej 6 metrash, ai është krokodili më i madh që është kapur ndonjëherë i gjallë. Kjo bishë u kap në fshatrat e Filipines tre javë pasi ishin vënë në gjuetinë e tij, pasi fshatarët kishin 20 vjet që jetonin nën frikën e tij. Të friksuar por të detyruar për t’i ballë kësaj mostre, për të siguruar familjet e tyre njëherë e mirë, ata ja arritën me sukses duke mos e besuar as vetë!
“Kur e pamë më në fund të kapur, nuk u besonim syve tanë! Ishte aq i madh sa të gllabëronte tri burra njëherësh.”
Ata nuk mund ta linin këtë fitore të kalonte pa u fotografuar dhe memorizuar mirë; prandaj e lidhën mirë dhe ftuan të gjithë banorët e fshatit për ta gëzuar pamjen. Por kjo nuk do të thotë që 37 mijë banorët e atij rajoni të jetojnë të qetë, pasi përreth nëpër këneta mund të gjenden krokodilë të tjerë.
Gjithësesi, ky krokodil gjigand i kapur i gjallë është shndërruar në një objekt interesant për turistët.

Shkarravitsi_i_Madh
Shkarravitsi_i_Madh
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 758
<b>Hobi</b> Hobi : pune
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/08/2011

Kapet i gjallë krokodili me peshë 1 ton dhe gjatësi 6.40 metra  Empty Re: Kapet i gjallë krokodili me peshë 1 ton dhe gjatësi 6.40 metra

Wed 7 Sep 2011 - 17:05
e kapen pasi e braktisa une,,,dhe sdinte ku te fshihej Kapet i gjallë krokodili me peshë 1 ton dhe gjatësi 6.40 metra  4053947266
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi