Vizitor

Barcelona stërvitet 8-0 me Osasunën Empty Barcelona stërvitet 8-0 me Osasunën

Sun 18 Sep 2011 - 13:19
Barcelona stërvitet 8-0 me Osasunën Barcelona1231
Barcelona e ktheu në një stërvitje të vërtetë ndeshjen me Osasunën. Takimi përfundoi me rezultat 8-0 në favor të katalansve.
Goli i parë u shënua nga Messi në minutën e 5-të dhe më pas ishte Fabregas ai që gjeti portën e kundërshtarit në minutën e 13-të.
David Villa shënoi në minutën e 34 ndërsa është Rovesrio ai që rrit avantazhin për Barcelonën në minutën e 40.
Messi rikthehet sërish me gol në minutën e 41 duke çuar rezultatin në 5-0. më pas, mjeshtri Xavi Hernandez që shënon në minuitën e 57.
Më tej Villa shënons ërish në të 76-ën dhe më pas Messi bën tripletë në minutën e 79.
Pesë kartona të evrdhë u dhanë për Osasunën futbollistët e të cilës mesa duket kanë numëruar golat e kundërshtarit. Vetëm një karton të verdhëe mori Barcelona.