Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

prej Sun 25 Sep 2011 - 13:15
Message reputation : 67% (3 votes)
Afersisht 1,154,928 probleme matematikore te zgjidhura, te gjitha hap pas hapi...

Eshte nje web faqe qe mundeson te gjitha zgjedhjet e problemeve tuaja matematikore neper aktivitetet tuaja shkollore apo univerzitare dhe ate te gjitha shume qarte te spjeguara, hap pas hapit...


Zgjidhje nga me te ndryshmet ne te gjitha matematikat si:
BAsic Math, Pre-Algebra, Trigonometry, Pre-Calculus, Calculus.

Per me shume vizitoni faqen:

http://www.mathway.com/problem.aspx?p=algebra


Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
lutfi coka
lutfi coka
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 60
<b>Postime</b> Postime : 36
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2013

default Zgjidhni problemen

prej Sun 19 Jan 2014 - 16:11
Jepet ekuacioni Jepet ekuacioni x2+bx +c = 0 dhe ekuacioni  x2+ dx + e = 0.  Vertetoni qe ne se plotesohet kushti  :

b.d =2  (c  +  e )  ekuacioni ka te pakten nje rrenje reale.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi