Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kali më i vogël në botë së shpejti mbush vitin Empty Kali më i vogël në botë së shpejti mbush vitin

Fri 11 Nov 2011 - 1:58
Kali më i vogël në botë së shpejti mbush vitin Photo90Einstein, kali më i vogël në botë, i cili mezi mbërrin gjatësinë gjysmë metri, në prill pritet “ta festojë” ditëlindjen e parë.

Kali më i vogël në botë ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore kur në prill të vitit të kaluar lindi në fermën në New Hampshire të Britanisë së Madhe. Ky kali kur lindi ishte i gjatë gjithsej 35.5 centimetra ndërsa peshonte vetëm 2.7 kilogramë.

Në njëvjetorin e lindjes së tij pronarët Charlie Cantrell dhe Rachel Wagner do të publikojnë edhe një libër.

Sot Einsten kënaqet me jetën në një fermë të madhe, ndërsa ka bërë edhe shumë shokë, ndërmjet tjerash edhe zagarin Playboy dhe qenin Lilly. Einstein kur të bëhet katër vjeç, nëse nuk fillon të rritet, mund të regjistrohet në librin e rekordeve Guinness si kali më i vogël në botë. “Atij i pëlqen të luaj me fëmijët dhe natyrisht fëmijët e duan atë”,
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi