Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Nuk e kënaq në shtrat, gruaja anulon martesën

prej Sat 26 Nov 2011 - 0:21
Nuk e kënaq në shtrat, gruaja anulon martesën GrujaIbadan, 24 nëntor 2011, NOA- Burri nuk kënaq gruan në shtrat dhe për këtë shkak anulohet martesa.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Nigeri ku një gjyqtar i gjykatës së Ibadan i dha të drejtë gruas duke zgjidhur martesën.

Gruaja e akuzuar se tradhëtonte të shoqin nuk i mohoi akuzat por shkoi më tej duke thënë para gjykatësit se, “Shkoja me burra të tjerë sepse im shoq nuk më kënaqte”.

Ai që kishte hapur gjyqin ishte i shoqi, një kamionist, i cili kërkonte që gjykata ta lironte nga e shoqja duke e akuzuar për tradhëti dhe se i vidhte përditë nga portofoli 3 euro të cilat i harxhonte me dashnorët e radhës.

Këto fakte u konfirmuan nga vetë gruaja e cila pohonte vazhdimisht, se nëse i shoqi do ishte në gjendje që ta kënaqte në shtrat ajo nuk do ishte drejtuar te meshkuj të tjerë.

Gruaja i tha gjykatësit se i shoqi harxhonte para për të blerë kanabis, çka sipas saj e kishte bërë edhe pasiv në shtrat.

Në përfundim të seancës gjykatësi i dha të drejtë gruas dhe zgjidhi martesën e cila zgjaste prej 9 vitesh, duke i dhënë gruas dy fëmijët ndërsa e dënoi burrin që ti paguante të shoqes rreth 40 euro në muaj për mbajtjen e fëmijëve.

a.y/NOA


Nuk e kënaq në shtrat, gruaja anulon martesën Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi