Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Facebook ndryshim të ri që do të kënaq këtë herë… përdoruesit e tij! Empty Facebook ndryshim të ri që do të kënaq këtë herë… përdoruesit e tij!

Sun 16 Jun 2013 - 17:37
Facebook ndryshim të ri që do të kënaq këtë herë… përdoruesit e tij! Spo-300x168Më në fund Facebook, do të avancoj së shpejti në një ndryshim të madh që do të kënaq përdoruesit e tij!
Në një tentativë për të kufizuar përhapjen e përshpejtuar të reklamimit në rrjetin social Facebook, bordi drejtues i tij, ka vendosur dhe njoftoi se do të ndaloj aplikacionin e reklamimit me metodën e Sponsored Results, për një formë reklamimi që lancoi vitin e shkuar, por që u shfaqte reklamat përdoruesve sa herë që ata tentonin të kërkonin një faqe në fb, apo ndonjë kërkim tjetër.
Sipas njoftimit të Facebook, arsyeja e ndalimit të këtij lloj reklamimi ishte se reklamuesit më të shumtë përdornin Sponsored Results për të reklamuar aplikacione lojërash, gjë të cilën mund ta bënin fare lehtë me zgjidhje të tjera edhe më të avancuara, si ato të desktop po edhe për aparatura mobile.

Ndërkohë, me funksionin e ri të kërkimit të Facebook (Graph Search) më mundshmja është se nuk do të vonohemi të shohim një lloj apo formë tjetër reklamimi në sajtin social./alb-observer.com/
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

Facebook ndryshim të ri që do të kënaq këtë herë… përdoruesit e tij! Empty Re: Facebook ndryshim të ri që do të kënaq këtë herë… përdoruesit e tij!

Sun 16 Jun 2013 - 18:56
Shpresojme te dali dicka e bukur vertet ...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi