Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Raporti: Përdoruesit e Facebook janë në rrezik Empty Raporti: Përdoruesit e Facebook janë në rrezik

Sat 10 Mar 2012 - 3:53
Raporti: Përdoruesit e Facebook janë në rrezik Facebook-PrivacySHBA, 27 shkurt 2012, NOA - Të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale kanë tanimë një shkallë rrezikshmërie më të lartë për privatësinë e tyre. Revista amerikane “Consumer Reports” publikon një studim, në bazë të së cilit rrjeti social Facebook, renditet në krye të faqeve me rrezik më të madh për vjedhjen e të dhënave private.

Sipas studimit, rrjeti social “Facebook”, më i madhi në botë me afro një miliard përdorues, ka mundësi më të madhe hyrjeje për hakerët dhe vjedhjen e identitetit dhe fotove personale të përdoruesve.

ME SHUME LAJME MBI BOTEN E FACEBOOK

Sipas studimit, kjo lidhet me faktin se në Facebook njerëzit janë më të pritur për të shtuar numrin e miqve dhe për të pranuar ftesa, apo për t’u bërë pjesë e faqeve që mund të jenë një rrezik potencial por pa u kuptuar nga përdoruesit.

Studiuesit thonë se Facebook është një mjet i mirë për të ndarë informacion, por po kaq i rrezikshëm për vjedhjen e të dhënave personale.

e.t/noa.al
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi