Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë Empty Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë

Thu 1 Dec 2011 - 0:18
SHBA- Në SHBA më shumë se tre milionë e gjysmë persona kanë lidhje në distancë, por edhe në rajonin tonë kjo formë e lidhjeve është gjithnjë e më e shpeshtë, për shkak të numrit të shtuar të njerëzve që shkojnë në studime apo punë jashtë. Nëse lidhja do të mbijetojë varet së pari nga angazhimi dhe përpjekjet e të dy partnerëve, si dhe periudha e të qenit larg, thonë këshilluesit e dashurisë.Shumë njerëz që tashmë kanë qenë në një lidhje të tillë, shpesh përfundojnë përsëri në të, edhe pse kanë pohuar që nuk do ta përsërisin përsëri një gjë të tillë. Ekspertët këtë e shpjegojnë me përparësitë që i ofron një lidhje e tillë në krahasim me “ato normale”. Përparësitë e saj më të mëdha janë koha e tepërt e lirë gjatë së cilës partneri mund të zhvillojë interesat e veta, koha kualitative e kaluar së bashku, pikërisht për shkak se takimet janë më të rralla, por edhe gëzimi për pritjen e takimit të radhës.
(ma.ar/BalkanWeb)
LeViS
LeViS
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 559
<b>Hobi</b> Hobi : Karraterist-
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ke zemra njeres-
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2010

Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë Empty Re: Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë

Thu 1 Dec 2011 - 0:24
Qeka si ne Mad Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë 721253
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë Empty Re: Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë

Thu 1 Dec 2011 - 0:28
grrrr grrrr thua a? lot Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë 45550
Sponsored content

Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë Empty Re: Studimi, lidhja në distancë mund të mbijetojë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi