Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Albumi i ri i Amy Winehouse pushton majat e klasifikimeve Empty Albumi i ri i Amy Winehouse pushton majat e klasifikimeve

Wed 7 Dec 2011 - 14:16
Albumi i ri i Amy Winehouse pushton majat e klasifikimeve Albumi-i-fundit

Londër – Amy Winehouse vdiq tragjikisht në moshën 27 vjeçare këtë vit, por muzika e saj po vazhdon të pushtojë klasifikimet e albumeve muzikore.

Albumi i saj i publikuar pas vdekjes ‘Lioness: Hidden Treasures’ ka pushtuar sërish majat e klasifikimeve britanike edhe 4 muaj pas vdekjes. Albumi i saj menjëherë si ka dalë në shitje të hënën, ka arritur majat e klasifikimeve në Britani.

Si ka marrë vesh lajmin, babai i saj Mitch ka komentuar në profilin e tij në Twitter:
“Sapo më thanë që Amy është renditur e para. Zemra ime është e trishtuar por duke u përvëluar nga krenaria.”




Albumi i publikuar pas vdekjes së saj, është gjykuar si më i miri në krahasim me atë ‘Frank’ dhe ‘Black to Black’. Të gjitha shitjet e albumit më të fundit do të shkojnë në llogarinë e Fondacionit Amy Winehouse, të cilën e themeloi familja e saj, me këmbënguljen e babait, pas vdekjse tragjike të Winehouse. (LajmeShqip.com)
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi