Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Një linjë me stjuardesa transvestitë  Empty Një linjë me stjuardesa transvestitë

Fri 16 Dec 2011 - 1:49
Një linjë ajrore aziatike ka si asistente fluturimi transeksualë dhe tranvestitë, një mënyrë kjo që sipas “PC Airlines” i diferencon nga “konkurrenca”.Fillimisht, kompania mendonte që të kishte një trupë të përbërë nga ndihmës-fluturimi meshkuj dhe femra, por pasi mori shumë aplikime punësimi kategoria e “ndërmjetme”, vendosi që nuk mund të kishte më mirë se të zgjidhte kandidatët që ishin “meshkuj dhe femra” në të njëjtin trup.Katër tranvestitë dhe trans u punësuan nga më shumë se 100 aplikantë dhe ata formojnë të gjithë stafin që shërben në një avion. Midis ndihmësve të fluturimit vazhdojnë të mbizotërojnë personat që e kanë të qartë seksin e tyre. Në kompani janë tëpunësuar 19 stjuardesa dhe 7 stjuartë, por shumë e kënaqur nga performance e transave, “PC Airlines” është e vendosur të vazhdojë të rektrutojë më shumë persona të kësaj kategorie.Sipas kompanisë, procedura që ndjekin ata për përzgjedhjen e punonjësve duhet të shndërrohet në një model botëror, pasi është më efektivja për të luftuar diskriminimin seksual.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi