Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!?

prej Mon 19 Dec 2011 - 14:22
Une mendoj qe gjdo besimtar,,beson sepse i premtohet nje vende ne parajs,.i premtohet qe do te ndodhin gjera te mira,..e do jeshe rob dhe nejri i perendis,,.
Per ta bere besimtarin sa me te devotshem feja ushtron dhune psikollogjike,.duke i then po nuk besove ti je njeri i djallit,..do te ndodhin gjera te kqia dhe do vdesesh dhe do shkoshe ne ferr,..
Feja vazhdon me tutje dhe shpjegon ferrin,:..(flake,,mizerie,..shkopinj...hella per te te bere ferlig..)..etj etj...
Tani une mendoj qe krimineli eshte tutori fetare ne kete rast..(hoxha,,prifti,,e ca jane keta..)..
Viktima besimtari,,
Flase gjithmone per besimet ekstremiste ku gjdo veprim,mendim e lidhin dhe veprojne duke u mbeshtetur ne ate cfare shkruajn dhe thone librat fetare,..

PS pa dashte te paragjykoj besimtaret,,por ama as qendrimi i tyre i fjetur dhe te gatshem te degjojn e te respektojne gjdo hipokrizi fetare,.me duket shume gabim.

Ju cfare mendoni,..?

Anonimja


Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!?

prej Mon 19 Dec 2011 - 14:23
un besoj ne zot...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!? Image
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!?

prej Mon 19 Dec 2011 - 14:25
une jam besimtar i fali 5. vaktet dhe jam shum i knaqurLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!?

prej Fri 30 Dec 2011 - 13:01
Shume e sakte.

Kush beson ne Zot, beson ne Zot.
Nuk ka pse te veje etiketa, jo po besoj te kjo fe e jo po besoj te ajo fe!

Feja mbeshtet vetem interesin, per ndryshe do ishte bindur njerezimi vetem ne nje fe te vertete dhe jo ne disa!


Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!? 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Besimtari ne vetevete eshte hipokrit dhe interasaxhi,.!?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi