Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Empty 10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac!

Wed 21 Dec 2011 - 2:47
10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! DafinazeqiriDafina Zeqiri është Këngëtarja më Seksi në Shqipe për 2011 sipas Albaniac! E si mund të ndodhte ndryshe, kur këngëtarja nuk njeh “JO!” kur vjen puna për tu dukur sa më seksi për fansat e saj. Kur e pyetën se përse bëri gjoksin operacion, në mënyrën më të natyrshme ajo u përgjigj se e bëri për fansat e saj! Jo në Shqipëri,por askund në botë nuk është dëgjuar një dedikim kaq i madh ndaj dhe ne kurrsesi nuk mund të përfundonim këtë listë pa Dafinën në krye! Të tjerat pastaj dihen,seksi në çdo video (Dangerously in Love) me pamje të ndryshme në çdo prezantim, stil të pagabuar dhe me qindra mijra meshkuj e femra që e adhurojnë në mbarë viset shqiptare.
2-Rita Ora10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Ritaora2Ende pa publikuar këngën e saj të parë, Rita bëri të flitet për të në mbarë median. Shpesh herë për shoqërimet me Beyonce e Jay Z e shpesh herë për lidhjet me personazhe të njohur si Bruno Mars e Rob Kardashian. Një gjë është e sigurtë,seksapili i saj i ka bërë të gjithë për vete nga Shqipe në Nju Jork, e neve zemrën po na e merr pak e nga pak. Pastaj, ai aksenti kur flet…oh la la!
3- Genta Ismajli10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Genta2Sa herë që vjen puna për të përzgjedhur këngëtaret më seksi të vitit, Genta Ismajli është në krye të top-listës, por problemi me Gentën është se…këngëtarja rri-rri dhe e gjen një motiv që të na zhgënjej. Si përshembull ai fustani që kish vesh së fundmi…Nuk ka Helen Troje që mund te duket bukur me atë fustan. Gjithsesi ajo vazhdon të jetë superhot dhe do të arrijë në krye të toplistës sikur…të mos përpiqej kaq shumë.
4-Anxhelina Hadergjonaj10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Anxhelina-hadergjonaj-2I mjaftoi vetëm një video Anxhelinës, për tu bërë e njohur për publikun shqiptar. E ëmbël, simpatike,e talentuar ajo filloi të shikohej si një prej talenteve më premtuese në tregun muzikor vendas. Fatkeqësisht, qëndrimi i saj në Shqipëri nuk do zgjaste shumë, pasi këngëtarja do të largohej për studime në Amerikë, por ajo nuk na harroi. Menjëherë dërgoi një set fotografish shumë seksi që ne na bëri të lutemi për rikthimin e saj.Duket se Afërditës,kur i vunë emrin e perëndeshës së bukurisë, gjithashtu i shkruajtën dhe fatin e saj në jetë.Ç’të themi për të që nuk e ka thënë bota.Në fund të fundit, nuk shkoi deri në finalen e Miss Universe se ishte e shkëlqyer në matematikë! Një e preferuar e jona që prej fillimit,Afërdita një herë shfaqet si komshija që i thyen zemrën të gjithëve dhe një herë si e bukura e Universit, por në të gjitha rastet nuk gabon të jetë SEKSI!
6-Zajmina Vasjari
5-Afërdita Dreshaj10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Aferdita510-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Zajmina-vasjari6Nëse ju nuk e keni parë me dhjetra herë videon “Po ta dija” të Zajmina Vasjarit, o gënjeni o diçka nuk shkon me ju. Këngëtarja në intervista kohët e fundit filloi të flasë se ka hequr dorë nga zhveshjet dhe ekstravaganca….hmmm. Mos ndrysho Zajminë se të duam shumë, e nga këngëtaret seksi-dance vetëm ti na ke mbetur.Njëra deputete,tjetra shtatzane…mos e bëj këtë krim!
7-Nora Istrefi10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Nora-istrefiiiiiiPas një viti heshtjeje e të mbushur me thashetheme të panevojshme, Nora Istrefi u rikthye në formën e saj më të mirë.Hit pas hiti,bashkëpunime të suksesshme dhe më seksi se kurrë për pak na bëri të harrojmë se Nora po mbush mëse dhjetë vjet në krye të Estradës Shqiptare. Aq seksi është shfaqur këngëtarja këtë vit saqë po të pyesësh se për çfarë tregon videoja e ” As ni zo” do marrësh përgjigjen “Nora është shumë seksi në atë video dhe ecën Nora shumë seksi në shkretëtirë e sa seksiiiii, janë dhe ca të tjerë aty pastaj,po Nora…shumë seksi”
8-Kristine Elezaj10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Kristine-elezaj2Këtë vit Kristinë jo vetëm dha koncerte në mbarë Amerikën, e momentalisht po punon për albumin e saj të dytë, por u bë e njohur dhe për shqiptarët në mbarë botën. Videot e saj gradualisht filluan të tregonin pak e nga pak më shumë lëkurë derisa…na la me gojë hapur në videon “Warpath”. Duke kërcyer me të brendshme në shkretëtirë e në mes flakëve Kristine këndon e këndon po ne na duket sikur thotë “A nuk do doje që e dashura jote të ish si unë?” OOOH YEAH!
9-Rezarta Shkurta10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Rezarta-shkurta3Dalëngadalë, Rezarta u shndërrua nga një vajzë e bukur,në në një vajzë e bukur që po sjell këngë të bukura, fotografi të bukura dhe interpretime interesante në skenë. Po përveç këmbëve të saja pinc, ishin “grindjet” me disa këngëtare të tjera që na bën të kthejmë kokën dhe të fiksohemi pas saj. Jo për gjë, por historia ka treguar që meshkujt vdesin për femrat e bukura që dinë të “luftojnë” dhe ndaj Rezi nuk mund ti mungonte kësaj liste.
10-Adelina Tahiri10-të Këngëtaret më Seksi Shqipëtare për 2011 sipas Albaniac! Adelina-tahiri1Një herë boksiere,një herë sirenë, Adelina Tahirit duket se kurrë nuk i shteron imagjinata, ndaj s’mund ta kuptojmë sesi bukuroshes ja thyejnë zemrën kaq shpesh djemtë. Shikojini ata sy të shkruar, ooooohhhh e kush nuk do donte t’ja fshinte lotët për një çast…Si bëj dhe unë, kush është tu pa nga sytë me këtë trup fiksim që ka kjo hahahhaha.
Revista Albaniac
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi