Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) Empty Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM)

Wed 21 Dec 2011 - 13:24
Jo gjithmonë faqet më të mëdha të internetit kanë patur pamjet që kanë sot. Nëse dizajnet e sotme të tyre orientojnë botën e webit, në fillimet e tyre ato kanë qenë shumë të thjeshtë, edhe më të thjeshta seç mund të keni imaginuar.

Shikoni më poshtë dizajnet e para të Google, Facebook, Youtube, Twitter, Yahoo, etj

1 - Google - E themeluar me 4 Shtator 1998 nga Sergey Brin dhe Larry Page, ka një version shumë të thjeshtë fillestar. Pasi themeluesit nuk dinin HTML, ata kërkuan që të bëhej sa më shpejtë një faqe të thjeshtë. Dhe ja rezultati ...Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) 9640

2- Youtube - Një faqe bosh dhe shumë e thjeshtë, ky është dizajni i parë i Youtube i vitit 2005.Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) 9641

3 - Facebook - Kjo është pamja e Facebook e shkurtit të vitit 2004, atëherë kur Mark Zuckerberg vendosi të hap faqen thefacebook për komunikim mes studentëve të Universitetit Harvard.Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) 9642
4 - Yahoo - E themeluar nga Jerry Yang dhe David Filo në vitin 1995, ishte motori dominues i kërkimit para se të dilte Google. Emri Yahoo është shkurtesë e fjalisë "Yet Another Hierarchical Officious Oracle".Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) 96435 - Amazon - E themeluar nga Jeffrey Bezos në vitin 1995, e morri emrin nga lumi AmazonSi dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) 6 - Twitter - U themelua nga Jack Dorsey në vitin 1995himg]http://albeu.com/galeria/images/9645.jpg[/img]7 - New York Times - Versioni i printuar i gazetës daton nga viti 1851 ndërsa faqja e internetit nga viti 1996. Versioni i faqes është shumë i thjeshtë dhe shumë i ngjashëm me versionin e shtypur.Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) 96468 - MySpace - Lindi në vitin 2003 si konkurrent i Friendster. U ble nga News Corporation e Murdoch për 580 milion dollarë. Pas blerjes, filloi rënia e MySpace.Si dukeshin në fillim faqet e famshme (FOTO LAJM) 9647
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi