Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Udhëtimet na bëjnë tërheqës dhe të zgjuar Empty Udhëtimet na bëjnë tërheqës dhe të zgjuar

Sat 31 Dec 2011 - 21:22
Udhëtojmë përargëtim, vizita, pushime vjetore ose thjesht për angazhime të punës. Por, pa marrë parasysh arsyen, udhëtimet na pasurojnë në shumë mënyra dhe na bëjnë më të bukur, më të zgjuar dhe më produktiv. Udhëtimet janë fontana e rinisë. Ato na e kthjellojnë mendjen dhe na rrisin kreativitetin. Shkencëtarët kanë zbuluar se njerëzit të cilët jetojnë jashtë kufijve nga vendi i tyre, shfaqin dozë më të madhe të kreativitetit dhe krijimtarisë. Ndër të tjerat, udhëtimet na bëjnë edhe më produktiv. Gjatë udhëtimeve na vijnë ide të reja dhe përpiqemi që ti realizojmë ato. Prandaj ,nuk është cudi që njerëzit në vendet perëndimore, të cilët kanë mundësi për këtë gjë, shpesh marrin ditë të lira nga puna për të udhëtuar dhe të kthehen me ide të reja dhe të freskëta. Gjithashtu, udhëtimet na zbukurojne, por nuk bëhet fjalë vetëm për ngjyrën e lëkurës që e fitojmë nga rrezet e diellit, e cila na bën më tërheqës.
Sipas një studimi, tema e dytë për të cilën ciftet flasin në takimin e parë janë pikërisht udhëtimet.
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Udhëtimet na bëjnë tërheqës dhe të zgjuar Empty Re: Udhëtimet na bëjnë tërheqës dhe të zgjuar

Sun 1 Jan 2012 - 0:25
TE UDHETOSH DO TE THOT TE NJOHESH KULTUREN ENJE VENDI VENDI DHE NORMALISHT KUR KULTUROHESHT BEHESH EHE ME I ZGJUAR EHE ME TERHEQES..........
FEMRAT VDESIN PER MESHKUJT E ZGJUARRRRRRRRRR.........
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi