Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Veprat e mahnitshme të artit prej druri Empty Veprat e mahnitshme të artit prej druri

Fri 6 Jan 2012 - 22:52
Veprat e mahnitshme të artit prej druri Vepra_druri-200x151Britaniku 40 vjeçar Andy O’Neill me një sharrë elektrike ka realizuar vepra arti me dru dhe trungje peme. Pas përpjekjeve të mëdha, veprat e artit janë me vlerë prej 300 deri 5.000 funta angleze. Andy aktualisht është duke punuar në malin Bedgebury në Kent, ku po bën skulptura, duke përfshirë një mburojë të madhe dhe shpatë, dhe çdo gjë vetëm me një sharrë elektrike me zinxhir, pa ndihmën e mjeteve të tjera. “Unë e bëj këtë për katër vite dhe është me të vërtetë diçka që unë doja. Si një djalë doja të bëja diçka që ka të bëjë me artin, por nuk kam dashur të jetë në studio. Unë gjithmonë kam pëlqyer drurin”, tha Andy për Daily Mail. Andy shtoi se si dizajner grafik, u interesua për artin dhe drurin dhe kështu vendosi që të kombinohen këto dy “dashuri”. Skulpturë e tij më e madhe është 7,5 metra e lartë. “Meqë unë jam një artist, kam krijuar hapësirën time. Unë kam krijuar stilin tim dhe unë nuk kam caktuar rrugën ka do të shkoj. Pasi unë të përdor një sharrë elektrike me zinxhir dhe jo një furçë, kjo më bën të veçantë”, tha Andy. Artisiti i pazakontë punon në një hapësirë më të madhe se një kilometër katror në Bedgeburyju. Burimi i lajmit: /rtvfan.net/Veprat e mahnitshme të artit prej druri Vepra_druri_1-300x206Veprat e mahnitshme të artit prej druri Vepra_druri_2-300x216
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi