Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

GMT - 8 Hours Si ta ftosh një vajzë në kafe ... për t’i thënë se e do?

Sun 15 Jan 2012 - 12:14
T’i kërkosh një vajze që të dalë të pijë diçka me ty, duket se është një gjë argëtuese, por ama, nuk është gjithmonë aq e lehtë sa ç’duket. Kështu, nëse i qaseni një vajze me frikë dhe ankth mbi një ftesë të tillë, ka më shumë gjasa për t’ju thënë “Jo”. Si t’ia bëni atëherë?Shmangni vulgaritetin.Kurrë ftesa për të dalë me një vajzë, nuk duhet të bëhet me shprehje vulgare, që i përdorin të tërë si klishe, të tipit “Do e pimë një kafe bashkë”, “Të kam një muhabet, do e sqarojmë në kafe” etj. Do t’i dukeshit shumë i zakonshëm. Mos u dukni kaq rastësor në kërkesën tuaj, por mendojeni si një frazë, që të duket se keni kohë që e përgatitni, posaçërisht për të...Mos iu shfaqni si mik.Nëse pretendoni ta merrni një vajzë në bar për t’i shprehur dashurinë, s’mund ta bëni këtë duke iu shfaqur si një mik i zakonshëm, por si dikush që ka diçka speciale për t’i thënë ... Ajo duhet ta ndiejë përmes fjalëve që ju do zgjidhni se ka të bëjë me një admirues dhe jo një shok të zakonshëm.
Parathënie me lajka. Ju tashmë duhet të dini ta bindni një vajzë se sa ju gëzoheni duke folur me të dhe se do të donit që të kishit një bisedë të veçantë me të, ndërsa pini diçka. Përmes disa lajkave, tregojini asaj se jeni dikush që është me të vërtetë interesant për të e se s’do i thoni gjëra të zakonshme.

Lëreni të japë opsionet e saj.

Le të japë edhe ajo opsionet e saj. Ndoshta asaj nuk i pëlqen bari ku e ftoni, apo pija për të cilën e ftoni. I thoni më mirë: Kam disa sugjerime .... Duke e lënë që edhe ajo të thotë atë që mendon. Vetëm kështu do të mund të ndihej më rehat.

Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

GMT - 8 Hours Re: Si ta ftosh një vajzë në kafe ... për t’i thënë se e do?

Sun 15 Jan 2012 - 15:28
keto keshilla do ti kem parasysh
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi