Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 4:05
E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Binjak-200x130ROMË, Itali – Eshtë cilësuar një rast i rrallë nga mediat italiane, ai i lindjes së dy binjakëve nga një çift fort i çuditshëm: Një vajzë e mitur 15-vjeçare dhe i dashuri i saj vetëm 14 vjeç … Mësohet se tashmë ata janë dy prindërit më të rinj në Itali, të dy binjakëve, një djalë dhe një vajzë, lindur në spitalin e qytezës Benevento. Vajza, e cila ishte shoqe shkolle me të atin minoren të foshnjave të sapolindura, lindi nga një operacioni çezarian, pikërisht në këtë spital, ku një vit më parë u shënua një tjetër lindje e çuditshme, siç ishte ajo e gjashtë binjakëve në të njëjtën kohë, por nëna e tyre nuk ishte e mitur, si në këtë rast. “Të lindësh binjakë nga një nënë në një moshë të tillë, kaq të re, nuk është një gjë e zakonshme”, – tha shefi i obstetrikës, Gennaro Trezza. Duke argumentuar, se pikërisht, duke patur parasysh moshën e re të nënës së mitur, u vendos edhe që të kryer një lindje çezariane. Burimi i lajmit: /rtvfan.net/
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 8:17
dashurje nuk njeh vitet kjo eshte nje e vertet
Poeti
Poeti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 825
<b>Hobi</b> Hobi : Dashuria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : usa
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/09/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 9:40
He te keqennn
Jolanda_Ss
Jolanda_Ss
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Itali
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/01/2012

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 11:09
14 vj i aft per te bere femij???????? e pa mundur
mos i ka ber me vjerrin kjo Razz
Poeti
Poeti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 825
<b>Hobi</b> Hobi : Dashuria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : usa
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/09/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 11:26
pse nuk beson ti xhani siper
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 21:02
Mire qe paskan marre kurajon te pjellin keta se mbeten gjysherit e Evropes !
Me pelqen kurajo por me pelqen me shume VENDOSMERIA SHQIPTARE per te bere femije.
Rritesh
Studjon
Fejohesh
Martohesh
Krijon Familje
Dhe ne fund Pleqerohu.

Po keta si perjetojne fazat e jetes me radhe !! S'kane faje se fajin e ka Edukata shoqerore eshte teper e ulet.
Poeti
Poeti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 825
<b>Hobi</b> Hobi : Dashuria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : usa
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/09/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 21:03
Edukata seksuale thuaj Razz
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 21:07
Edukaten seksuale keta e mesojne shume mire dhe shif sa mire e kane praktikuar
por ketu eshte problem EDUKATA SHOQERORE. Njeriu ka Faza ne jete qe duhen respektuar, ata duhet te rriten ende per vete sepse nuk dine se si do rritet ai femije ! Mbase nje ndihme familjare por si riferiment NUK I KA DY FIGURAT BAZE....te gjithe mund te bejme ate qe bene ata por ne menyren dhe momentin e duhur . Nejse se femije jane por ajo qe bene filloi si loje perfundoje me nje Krijese mbase i dashurise apo i Papjekurise ....gjithesesi i themi krijeses MIRESERDHE NE KETE BOTE !
Poeti
Poeti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 825
<b>Hobi</b> Hobi : Dashuria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : usa
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/09/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 21:10
Edukata seksuase se zdine te perdorin masat mbrojtese Razz (shaka)

Jam dakort me ate qe the ti pak me siper sepse si per femren qe mbyll jeten ne ate moshe si per djalin qe behet baba ne ate moshe hmmmm se di...barre e rende per ta..por su ben pershtypje...mire e the me jete te gjate ... Razz
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Sun 29 Jan 2012 - 21:13
Very Happy Pikerisht .
Sponsored content

E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç  Empty Re: E mitura 15-vjeçare lind dy binjakë, me të dashurin vetëm 14 vjeç

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi