Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Çiftet grinden 312 herë në vit Empty Çiftet grinden 312 herë në vit

Fri 3 Feb 2012 - 19:43
Gratë më shpesh janë të frustruar me shprehitë e partnerit, të cilat fillojnë të vërejnë vetëm pasi të fillojnë të jetojnë së bashku. Pothuajse të gjitha çiftet grinden, por vlen për të na hapur sytë.Grindjet në çifte zakonisht fillojnë nga detajet si: peshqirët e lagur, rreth zgjedhjes së kanaleve televizive etj.Sipas një ankete në të cilën kishin marrë pjesë rreth 3.000 njerëz, grindjet zakonisht fillojnë në orën 20 të mbrëmjes dhe zgjasin për rreth dhjetë minuta.Gratë më shpesh janë të frustruar me shprehitë e partnerit, të cilat fillojnë të vërejnë vetëm pasi të fillojnë të jetojnë së bashku.
Pothuajse të gjitha çiftet grinden, por vlen për të na hapur sytë.Kuzhina është fushëbetejë dhe vendi ku fillojnë shumica e grindjeve.Problemet, që nisin aty, më së shpeshti nxiten si pasojë e papastërtisë dhe parregullsisë.

Rreth tetë nga dhjetë të anketuar janë deklaruar se ata do ta rregullonin kuzhinën, mirëpo, pas shpinës së partnerit.
Meshkujt e urrejnë kundërshtimin.

Edhe pse ata ndihen të relaksuar në shtëpi, ndërsa parregullsia nuk iu pengon edhe aq, ata janë më të ndjeshëm kur kundërshtohen nga partneri i tyre.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi