Shko poshtë

A humbet identiteti shqiptar ne vite?

1 - 20%
1 - 20%
2 - 40%
1 - 20%
 
Totali i votave: 5
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 9 Mar 2010 - 16:25
Message reputation : 100% (1 vote)
Po e hap kete teme ne formen e sontazhit. Perpara se te jepej nje pergjigje fillimisht do te doja te ndaleshim tek disa nen-ceshtje:

Cfare kuptoni me identitet Shqiptar?
Cilat jane disa nga karakteristikat e tij?
A ndryshojne Shqiptaret jashte vendit me Shqiptaret brenda ne perkthimin e 'identitetit Shqiptar'?
A ka rendesi se ne cilin vend Shqiptari vendos te emigroje, ne rindertimin e 'identitetit Shqiptar'?

C'eshte atdhedashuria jote, cfare nenkuptoni me te?
C'eshte kombi shqiptar?
Kush eshte atdheu yt, nga pikepamja tokesore ?


Jam e mendimit se nuk mund te kete nje pergjigje te thate 'po' apo 'jo'... prandaj merrni nje moment nga koha ne forum dhe identifikoni veten tuaj me 'identitetin Shqiptar'.


A humbet identiteti shqiptar ne vite? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 17:35
Po eshte ka humbet besa edhe me te madhe !
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 18:43
Message reputation : 100% (1 vote)
fatkeqesisht per shumcen po duke pare e analizuar informacionet e fundit mbi Shqiptaret dhe kombesine mbi 3000 Shqiptare nderruan kombesine me ate Greke,,,atehere cfare do te thote kjo per secilin nga ne?


A humbet identiteti shqiptar ne vite? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 18:46
Nuk eshte cudi Ariana keto gjera kan datu qysh nga Iliret e vazhdojn e rrjedhin edhe sot por me nje ritem ndryshe nga aji ne kohet e ilireve.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 18:53
Fuqia bën bashkimin

Por ku është fuqia e Shqiptarit për të treguar vërtet bashkimin e tij?
Duke kapur trimërinë me njëri-tjetrin?
Apo duke u përçarë?

Shqiptari dhe Krenaria Shqiptare janë identiteti më i fortë i Atdheut, pra të qëndrojmë të bashkuar si na ka hije.


A humbet identiteti shqiptar ne vite? 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 19:13
bashkimin e Shqiptareve ku e sheh?


A humbet identiteti shqiptar ne vite? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 19:20
Arjana shkruajti:bashkimin e Shqiptareve ku e sheh?

Shqiptari o është o s'është dhe për besë ne jemi, por duhet ta tregojmë... A humbet identiteti shqiptar ne vite? 573234


A humbet identiteti shqiptar ne vite? 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 19:22
sa rendesi ka fjala kur reagimi sqendron....!!!


A humbet identiteti shqiptar ne vite? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 19:24
mendoj s e ne ket koh kombi jon ka perparu ne gjdo aspekt a bashkimi kombetar ka fillu dhe finalizimi nuk esht largLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 19:26
Arjana shkruajti:sa rendesi ka fjala kur reagimi sqendron....!!!

Shumë :6


A humbet identiteti shqiptar ne vite? 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 19:53
Message reputation : 100% (1 vote)
jeni i sigurte per kete qe thoni,e besoni apo? A humbet identiteti shqiptar ne vite? 3179469606


A humbet identiteti shqiptar ne vite? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 19:57
Arjana shkruajti:jeni i sigurte per kete qe thoni,e besoni apo? A humbet identiteti shqiptar ne vite? 3179469606

Vërtet ishte një përgjigjje e shkurtër ajo e cila thashë...
Por sigurisht e besoj, është sikur të saktësojmë se cila është baza e rregullit teoria apo praktika...

Rregulli si bazë e ka teorinë, por teoria pa praktikë ose praktika pa teori nuk kanë bazament...

A humbet identiteti shqiptar ne vite? 322547


A humbet identiteti shqiptar ne vite? 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 20:02
a nuk po thoni te njejten gje me mua pra,se jemi e popull mburracak te gjithe e dime por a sia vjen njehere te thuhet e verteta direkt e jo indirekt per te embelsuar fjalet e te degjohet me bukur kur praktikisht nuk bazohet e nuk qendron...! Very Happy


A humbet identiteti shqiptar ne vite? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 20:13
bashkimi kombetar esht pak magjat sesa qe po flasim ne

edhe pse deshira dot ishte e tegjtihve por ne realitet nuk esht kjo kerkunAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 3 May 2011 - 21:05

Rregulli si bazë e ka teorinë, por teoria pa praktikë ose praktika pa teori nuk kanë bazament....me se e sakte
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 21 Jun 2011 - 0:24
Jo.


A humbet identiteti shqiptar ne vite? 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 21 Jun 2011 - 0:55
Message reputation : 100% (1 vote)
me ato qe po shoh fatkeqesisht po e me nje PO te madhe biles...


A humbet identiteti shqiptar ne vite? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Tue 21 Jun 2011 - 0:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Artemis shkruajti:me ato qe po shoh fatkeqesisht po e me nje PO te madhe biles...

shum e sakt esht kjoLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

prej Thu 8 Jun 2017 - 20:34
AnGeLiC shkruajti:me ato qe po shoh fatkeqesisht po e me nje PO te madhe biles...


...a m'i pranon lotet?


A humbet identiteti shqiptar ne vite? 6ds9w0
Sponsored content

default Re: A humbet identiteti shqiptar ne vite?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi