Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pasioni i panjohur i Albana Osmanit Empty Pasioni i panjohur i Albana Osmanit

Wed 8 Feb 2012 - 20:03
Pasioni i panjohur i Albana Osmanit Albana_osmani1Albana Osmani njihet nga publiku si një personazh i televizionit, por prezantuesja e Top Channel ka një pasion që shumë pak njerëz e dinë: pikturën.

“Pasioni për pikturën ka nisur shumë herët, që në moshë të vogël. Gjërat që i pëlqeja i ktheja në vizatime”, shprehet Albana në emisionin "Pasdite në Top Channel".

Më tej, ajo shton: “Pikturat e para kanë qenë skica të vogla: lule dhe kafshë kryesisht. Ndërsa piktura e parë e vërtetë ka qenë një tablo me tre ftonj në një perde. E kam bërë në moshën 14-vjeçare. Ka qenë e dominuar nga ngjyra e verdhë. Ishte viti i parë në Liceun Artistik kur e realizova.”

Albana thekson se frymëzimi i vjen nga çdo gjë në jetën e përditshme: “Më frymëzon e përditshmja. Mënyra se si i përjetoj ngjarjet më bën që ta hedh në telajo si më vjen.”

“Ka raste që edhe sot ulem për të zbrazur një gjendje. Nuk përqendrohem 100% sepse puna në televizion nuk më lejon të punoj intensivisht me pikturën”, shton Albana.

Përsa I përket idesë për hapjen e një ekspozite me punimet e saj, Albana zbuloi: “Kam shumë piktura në shtëpi që nuk i kam shfaqur ndonjëherë, por kam një plan ku përfshihet edhe mbesa ime që jeton në Londër. Ajo ka trashëguar talentin tim, kemi biseduar bashkë dhe kemi një projekt që po e vëmë në jetë pak e nga pak. Shpresojmë që fundi i këtij viti të na gjejë në Galerinë e Arteve.” /albeu.com/
Arvi
Arvi
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Postime</b> Postime : 2626
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

Pasioni i panjohur i Albana Osmanit Empty Re: Pasioni i panjohur i Albana Osmanit

Thu 9 Feb 2012 - 10:32
O Ana me ktet te kan krahasuar ty me cunpke..? Pasioni i panjohur i Albana Osmanit 2585209286
je me e mire ti....? cake
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pasioni i panjohur i Albana Osmanit Empty Re: Pasioni i panjohur i Albana Osmanit

Thu 9 Feb 2012 - 13:50
Tani ti me pyet nese jam me e mire apo me thua mesa me ke pare se jam me e mire se kjo... Pasioni i panjohur i Albana Osmanit 721253 mos e ve ne dyshim gje bukurine time ti !! Mad Pasioni i panjohur i Albana Osmanit 570652
Sponsored content

Pasioni i panjohur i Albana Osmanit Empty Re: Pasioni i panjohur i Albana Osmanit

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi