Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Gjykata Urdhëroi Burrin Ta Ftojë Gruan Në Darkë Empty Gjykata Urdhëroi Burrin Ta Ftojë Gruan Në Darkë

Sat 11 Feb 2012 - 23:27
Gjykata Urdhëroi Burrin Ta Ftojë Gruan Në Darkë F.0209183911566_mGjykatësi amerikan John Hurley urdhëroi Joseph Bary (47 vjeçar) që ta ftojë bashkëshorten e tij Sonja (39 vjeçare) në një darkë romantike dhe t’i blejë lule, e më pas të shkojnë së bashku të luajnë Bowling. Ky vendim pasoi pasi që Joseph është akuzuar për dhunë familjare.

Joseph është akuzuar se gjatë një sherri kishte shtrënguar bashkëshorten për fyti dhe e kishte shtyrë në divan. Sherri plasi pasi Sonja kishte harruar tia urojë ditëlindjen Josephit.



Gjykatësi Hurley vlerësoi se kjo nuk është shkelje serioze, kështu që urdhëroi Josephin që ta ftojë bashkëshorten për darkë. Nëse nuk e respekton urdhrin e gjykatës, Josephin e pret burgu.

“Josephi së pari duhet t’i blejë lule bashkëshortes rrugës për në shtëpi. E më pas do të bëhet gati për të dalë në darkë dhe ta ftojë bashkëshorten për një mbrëmje romantike në restorantin Red Lobster, e më pas të dy duhet të shkojnë të luajnë Bowling”, deklaroi gjykatësi Hurley.

Çifti nga Florida po ashtu duhet të kërkojë ndihmë në një këshillimore martesash. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi