Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shën-Valentini ... Ja menuja e të dashuruarve Empty Shën-Valentini ... Ja menuja e të dashuruarve

Wed 15 Feb 2012 - 19:52
Për ditën e Shën-Valentinit, sajoni një darkë romantike sa më të bukur për sytë e tij/e saj. Dhe kjo duket se është e tillë, vetëm nëse do ta përgatisnit me duart tuaja ...Për ta filluar, rekomandohet që të sajoni bukë të thekur me copa djathi të pjekur sipër, shoqëruar me feta domatesh, apo perimesh të tjera të prera imët, duke u hedhur rigon.Vazhdoni më pas me një pjatë rizoto, të cilën mund ta sajoni me recetat nga më të ndryshme dhe delikate që ju njihni.Mos harroni, kjo pjatë e parë mund të jetë edhe një supë delikate apo një pjatë spageti me salca nga më të ndryshmet.Ndërsa për pjatë të dytë, mos harroni se kjo festë ka nevojë për fileto, çfarëdolloj qoftë ajo. Por më mirë do të ishte peshku ...E në fund, asgjë më e mirë nuk do ta kënaqte oreksin tuaj, sesa dy çokollata të bukura, të bëra enkas për Shën-Valentinin.

Pijet? Vera do të ishte shoqëruesja më e mirë ...

e.t/NOA
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi