Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra

prej Fri 17 Feb 2012 - 16:04Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57428

 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57421
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57422
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57423
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57424
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57425
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57426
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57427
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57428
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 57429
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 574210
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 574211
 • Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 574212
Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra Spacer
Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra Spacer
Arti në shërbim të shkencës. Artistja Lisa Nilssonës ka relizuar këtë eksperiment të cuditshëm midis mjekësisë dhe artit. Ajo ka arritur që, duke ricikluar pjesë xhami, dru dhe mbi të gjitha letra ka arritur të riprodhojë të brendshmet të trupit të njeriu si një vepër arti. Rezultati është me të vërtetë mbresëlënës. (er.cu/BalkanWeb


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Brenda trupit të njeriut, rindërtimi i orgavene me letra 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi