Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Ujku që u shpëtua me frymemarrje artificiale

prej Sat 25 Feb 2012 - 13:27
Një video e qëndrës së kërkimeve fauna ekzotike dhe e egër Monte Adone, Bolonjë, tregon për shpëtimin e jashtëzakonshëm të Navarro, një ujk që shpetoj në 9 janar në një lumë. Pothuajse i ngrirë atij i është bërë masazh kardiak dhe frymëmarrje gojë më gojë dhe pastaj është operuar dhe tani po e merr veten dalëngadalë në spital. Ndjekim videon. (da.xha/BalkanWeb)

http://www.balkanweb.com/TV/index.php?id_categoria=40&id_ansalive=13949


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Ujku që u shpëtua me frymemarrje artificiale 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi