Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

GMT + 4 Hours Filmi “Ocean’s Eleven” u shpall remake më i mirë i të gjitha kohërave

Sat 3 Mar 2012 - 13:58
Filmi “Ocean’s Eleven” u shpall remake më i mirë i të gjitha kohërave 03S-Kult_FilmiNë Mbretërinë e Bashkuar kohët e fundit është bërë një sondazh në të cilin si vepra më e mirë e të gjitha kohërave është zgjedhur realizimi në të cilën George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon dhe "të tjerët" plaçkitin një kazino, transmeton Koha.

I xhiruar sipas origjinalit të vitit 1960, filmi në mbarë botën ka pasur të ardhura prej 450 milionë dollarësh.
Në vendin e dytë është radhitur "Mummy" me Brandon Frazer, "King Kong" i Peter Jacksonit është i treti, "The Italian Job" i katërti, ndërsa në dhjetëshen e parë janë kualifikuar edhe"Cape Fear", "The Parent Trap", "Gone in 60 seconds", "Dawn of the Dead", "Scarface" dhe "Alf".

Si remake më i keq është shpallur filmi "Arthur" me Russell Brand në rolin kryesor, i pasuar nga përpjekja e keqe për të treguar historinë e vitit 1973 – “The wicker man” me Nicolas Cage në rolin kryesor.

Në top dhjetëshe ndodhen edhe: "Fame", "The Day the Earth Stood Still", "Clash of the Titans", "Planet of the Apes", "Piranha 3-D", "House of Wax", "Freaky Friday", "The Texas Chainsaw Massacre"/knninfo/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi